Poradniki Wideo · Wzory i schematy

Wzór szydełkowy – jodełka

Uwielbiam eksperymentować i wypróbowywać oryginalne, wyjątkowe wzory na szydełku. Często któryś wpadnie mi w oko i po prostu muszę sprawdzić, jak on wychodzi w praktyce. Wzorów szydełkowych jest prawdziwe mnóstwo. Wystarczy wybrać ten, który nam się najbardziej podoba, a potem przemyśleć, jak chcielibyśmy go wykorzystać. Najprostszą formą na wypróbowanie wzoru na szydełko, przetrenowanie go i… Continue reading Wzór szydełkowy – jodełka

Koce i kocyki na szydełku · Motywy szydełkowe

Szydełkowy element do kocyka

Cześć kochani!!! Projekt „100 lat Polsko! na szydełku” ruszył dobre kilka tygodni temu. Co tydzień, na specjalnej grupie założonej  na Facebooku, są publikowane kolejne opisy do szydełkowych kwadratów. Każdy taki element jest inspirowany polskim folklorem, legendami lub przyrodą. Finalnie, powstanie przepiękny, patriotyczny kocyk – wyjątkowy i unikalny pod każdym względem z kwadratów wykonanych bajkowymi wzorami.… Continue reading Szydełkowy element do kocyka

Bieżniki na szydełku

Szydełkowy bieżnik z elementów

Witajcie kochani! Szydełkowanie serwet i bieżników zawsze sprawiało mi ogromną przyjemność. Wiem, że nie wszyscy lubią w tym stylu ozdabiać swój dom, na szczęście moda na styl retro powraca. Szydełkowy bieżnik na ławie czy koronkowa serweta na stole nikogo nie razi, wręcz przeciwnie, zazwyczaj zachwyca. Dzisiaj opowiem Wam o moim ostatnim projekcie – bieżniku z… Continue reading Szydełkowy bieżnik z elementów

Koce i kocyki na szydełku · Motywy szydełkowe

Szydełkowy kwadrat do kocyka

Cześć, kochani! Chwilkę mnie nie było, ale to nie dlatego, że u mnie coś się działo, tylko blog zastrajkował. Na szczęście już wszystko działa i mogę Wam powolutku pokazać co się u mnie ostatnio działo … a trochę się działo 🙂 Zacznijmy od 10 kwadracika do patriotycznego kocyka. Tym razem inspiracją do jego stworzenia były… Continue reading Szydełkowy kwadrat do kocyka

Koce i kocyki na szydełku · Motywy szydełkowe

Szydełkowy kwadrat – patriotyczny kocyk

Cześć, kochani! I znowu przyszła pora na kolejny kwadrat do patriotycznego kocyka. Tym razem autor wzoru inspirował się jednym z najbardziej popularnych polskich dań – pierogami 🙂 Kwadracik dziergało się przyjemnie i szybko, bo obyło się bez jakichś bardziej skomplikowanych splotów. Przypominam, że włóczka to Himalaya Everyday Babe, a szydełko 3 mm. Bok kwadratu ma… Continue reading Szydełkowy kwadrat – patriotyczny kocyk

ubrania na szydełku

Chusta Grinda Mal – część 3

Cześć, kochani! najwyższa pora pokazać Wam 3 część chusty Grinda Mal. Chusta robi się już całkiem ładnych rozmiarów, a jeszcze przede mną dwa fragmenty wzoru. Pisałam Wam już, że jestem zachwycona tym projektem i będzie to jedna z piękniejszych chust w moim dorobku szydełkowym. Dziergam włóczką Scheepjes Whirl w kolorach od jasnej zieleni, przez ciemną,… Continue reading Chusta Grinda Mal – część 3

Zakupy

Tulip Etimo Rose – szydełka

Cześć, kochani! Muszę Wam się dzisiaj pochwalić przepięknym prezentem, jaki dostałam od Rodziców z okazji imienin. Tak na prawdę to pomysł był Mamy – też szydełkuje i tylko Ona rozumie, ile taki zestaw cudnych szydełek może sprawić radości 🙂 Na Tulip Etimo Rose chorowałam już od jakiegoś czasu. Gdy zaczynałam szydełkować, dziergałam zwykłymi tulipami bez… Continue reading Tulip Etimo Rose – szydełka

Koce i kocyki na szydełku · Motywy szydełkowe

Szydełkowy kocyk z kwadratów

Cześć, kochani! U mnie znów na szydełku patriotyczny kocyk – już ósmy element. Tym razem inspiracją była legenda o królu Sielaw. Jej bohater – czyli ryba – znajduje się w centrum szydełkowego kwadratu. Wokół ryby jest sieć oraz fale jeziora. Bardzo mi się podoba sposób w jaki twórca zaprojektował ten element – pięknie to wszystko… Continue reading Szydełkowy kocyk z kwadratów

ubrania na szydełku

Chusta Grinda Mal

Cześć, kochani! Prezentuję dzisiaj 2 część przepięknej chusty autorstwa Lillabjorncrochet. Co tydzień na Jej blogu ukazuje się wzór na kolejny fragment chusty – w sumie ma być ich 5, czyli 3 części jeszcze przede mną. Wzór, jak sami widzicie, jest na prawdę niezwykle uroczy, z przyjemnością go dziergam i już nie mogę doczekać się dalszej… Continue reading Chusta Grinda Mal