Bieżniki na szydełku

Szydełkowy bieżnik z elementów

Szydełkowy bieżnik z elementów

Witajcie kochani!

Szydełkowanie serwet i bieżników zawsze sprawiało mi ogromną przyjemność. Wiem, że nie wszyscy lubią w tym stylu ozdabiać swój dom, na szczęście moda na styl retro powraca. Szydełkowy bieżnik na ławie czy koronkowa serweta na stole nikogo nie razi, wręcz przeciwnie, zazwyczaj zachwyca. Dzisiaj opowiem Wam o moim ostatnim projekcie – bieżniku z szydełkowych, okrągłych elementów.

SZYDEŁKOWY BIEŻNIK – WZÓR

Przyznam Wam się, że bieżniki popełniłam według tego wzoru dwa. Pierwszy zrobiłam z 5 rozetek i trafił on na komodę w przedpokoju. Drugi, z 3 rozetek, wydziergałam na potrzeby filmu. Ten krótki też już znalazł swoje miejsce.

Generalnie, wzór opiera się na dwóch rodzajach okrągłych elementów: rozetkach wewnętrznych w których mamy 8 płatków kwiatka i zewnętrznych, tych zamykających naszą serwetę z dwóch stron z 7 płatkami. Wszystkie elementy łączymy ze sobą w ostatnim okrążeniu jeden za drugim, a następnie obrabiamy całość trzema dekoracyjnymi okrążeniami. Bieżnik wydłużamy do odpowiadającej nam długości dodając rozetki wewnętrzne.

Szydełkowy bieżnik z elementów

SZYDEŁKOWANIE – AKCESORIA

Do wykonania bieżnika nie jest nam potrzebne wiele. Warto się jednak zaopatrzyć w kilka rzeczy:

  • kordonek – dobry, mocny i gładki. W wybranym przez nas kolorze. Ja korzystałam z mojego ulubionego Maxi w kolorze starego złota.
  • szydełko – jego rozmiar powinien być dostosowany do grubości kordonka. Ja dziergam dosyć ciasno, dlatego do Maxi zawsze biorę szydełko o rozmiarze 1,25mm.
  • nożyczki – ostre!
  • ew. miska/stojak/koszyk na włóczkę – aby podczas szydełkowania kłębek nie uciekał nam po całym mieszkaniu.

Szydełkowy bieżnik z elementów

JAK ZROBIĆ SZYDEŁKOWY BIEŻNIK?

Jeżeli spodoba Wam się bieżnik, który widzicie na zdjęciach i mielibyście ochotę go zrobić, zapraszam na mój kanał na YouTube. Znajdziecie tam dwie części filmu w których dokładnie pokazuję i opisuję każde okrążenie w poszczególnych elementach. Nic prostszego, tylko znaleźć chwilę wolnego czasu i możemy razem szydełkować!!!

Gdybyście zaś szukali inspiracji na bieżnik, ale ten wzór by Wam nie odpowiadał, zerknijcie na ZIELONY BIEŻNIK, który zrobiłam jakiś czas temu. Jest prosty, delikatny i wiem, że cieszy się wśród Was dużą popularnością.

Pozdrawiam Was bardzo mocno i do usłyszenia już niebawem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *