Koce i kocyki na szydełku · Motywy szydełkowe

Poznańskie koziołki – 7 kwadrat do szydełkowego kocyka

Cześć, kochani! Coś ostatnio ledwo wyrabiam się z projektami szydełkowymi w których uczestniczę. Dzisiaj pokazuję Wam siódmy kwadrat z projektu: 100 lat Polsko!na szydełku, a już czeka na mnie wzór kolejnego … ale spokojnie 🙂 Ten siódmy, który widzicie na zdjęciu, przedstawia poznańskiego koziołka i jest zrobiony filetem, czyli ściegiem siatkowym. Bardzo przyjemnie się go… Continue reading Poznańskie koziołki – 7 kwadrat do szydełkowego kocyka

Koce i kocyki na szydełku · Motywy szydełkowe

Bazyliszek – kolejny element projektu: 100 lat Polsko!

Cześć kochani! Nadganiam, jak mogę moje kwadraciki z projektu: 100 lat polsko!na szydełku. Nie mogę powiedzieć, że nie sprawia mi to ogromnej przyjemności 🙂 Każdy wzór to małe wyzwanie, ale i wielka satysfakcja po ukończeniu kwadratu. Bazyliszek był również wyzwaniem – sam środek – i przyznam Wam się, że bardziej korzystałam ze zdjęcia i dziergałam… Continue reading Bazyliszek – kolejny element projektu: 100 lat Polsko!

Koce i kocyki na szydełku · Motywy szydełkowe

Wiano Świętej Kingi – 5 element projektu: 100 lat Polsko!

Cześć, kochani! W związku z nieplanowanym wyjazdem w góry, mam małe opóźnienia, jeśli chodzi o dzierganie kwadratów z projektu: 100 lat Polsko! na szydełku. Jednakże już powolutku wszystko nadrabiam i dzisiaj chciałabym pokazać Wam 5 element którego inspiracją była legenda o Świętej Kindze – księżniczce węgierskiej, która wyszła za mąż za polskiego króla. Chciała, by… Continue reading Wiano Świętej Kingi – 5 element projektu: 100 lat Polsko!

ubrania na szydełku

Projekt chusty Grinda MAL autorstwa Lillabjorncrochet

Cześć, kochani! Pewnie już zauważyliście, że bardzo lubię brać udział w różnych projektach i akcjach wspólnego szydełkowania. Tym razem trafiłam na przepiękny wzór chusty stworzony przez Tatsianę z bloga Lillabjorncrochet.com , który jest publikowany we fragmentach pojawiających się co tydzień u Niej na blogu. Projekt chusty jest dedykowany włóczce scheepjes, a że 2 motki Scheepjes… Continue reading Projekt chusty Grinda MAL autorstwa Lillabjorncrochet

Poradniki Wideo · ubrania na szydełku

Chusta Virus – video poradnik

Cześć kochani! Udało mi się zmontować filmik, który ostatnio nagrałam i dzisiaj oficjalnie już go publikuję. Filmik dotyczy bardzo popularnego wzoru na szydełkową chustę – mam tu na myśli chustę Virus. Nie jestem pewna od czego pochodzi nazwa, ale wzór rzeczywiście zaraża – na grupie szydełkowej, którą Wam bardzo polecam – Uwielbiam Szydełkowanie – swego… Continue reading Chusta Virus – video poradnik

Koce i kocyki na szydełku · Motywy szydełkowe

100 lat Polsko – Kwiat paproci

Cześć kochani! Jest już gotowy 4 kwadrat z projektu: 100 lat Polsko!na szydełku. Element ma w centrum motyw przypominający kwiat paproci. Był dla mnie wyzwaniem, ale najtrudniejszy zdecydowanie pozostaje kwadrat 3 z wiankami na wodzie 🙂 Wszystkie elementy mają bok o wymiarach 19 cm, więc później łatwo będzie się je zszywać. Tak dla przypomnienia: korzystam… Continue reading 100 lat Polsko – Kwiat paproci

Koce i kocyki na szydełku · Motywy szydełkowe

100 lat Polsko! na szydełku – puszczanie wianków

Cześć kochani! Pora na 3 kwadracik z projektu: 100 lat Polsko! na szydełku. Tym razem motywem przewodnim był zwyczaj puszczania wianków na wodę. W elemencie mamy więc 4 wianki a sploty wokół nich układają się w delikatne fale. Przyznam się, że był to najtrudniejszy dla mnie do tej pory element do wydziergania. Moment łączenia oddzielnie… Continue reading 100 lat Polsko! na szydełku – puszczanie wianków

Koce i kocyki na szydełku · Motywy szydełkowe

Szydełkowa narzuta na fotel

Cześć kochani!!! Chciałabym Wam dzisiaj pokazać kącik w pokoju w którym najczęściej przesiaduję robótkując – o ile nie ma pięknej pogody, bo wtedy rozkładam się na bujaku w ogrodzie i nic mnie stamtąd nie ruszy 🙂 Nie mam dużego pokoju, większość miejsca zajmują regały z książkami, które uwielbiam czytać i które są moją drugą pasją… Continue reading Szydełkowa narzuta na fotel

Motywy szydełkowe

100 lat Polsko! na szydełku – lajkonik

Cześć moi drodzy! Czas na drugi element z projektu: 100 lat Polsko! na szydełku. W poprzednim poście pokazywałam Wam kwadrat o nazwie 'witaj wiosno’, a tym razem powstał element z motywem Lajkonika. Bardzo miło mi się go dziergało, choć podobnie jak pierwszy, stanowił wyzwanie 🙂 Korzystam tylko z opisów – nie tak jak do tej… Continue reading 100 lat Polsko! na szydełku – lajkonik