Poradniki Wideo · Wzory i schematy

Wzór szydełkowy – jodełka

szydełkowy wzór

Uwielbiam eksperymentować i wypróbowywać oryginalne, wyjątkowe wzory na szydełku. Często któryś wpadnie mi w oko i po prostu muszę sprawdzić, jak on wychodzi w praktyce. Wzorów szydełkowych jest prawdziwe mnóstwo. Wystarczy wybrać ten, który nam się najbardziej podoba, a potem przemyśleć, jak chcielibyśmy go wykorzystać. Najprostszą formą na wypróbowanie wzoru na szydełko, przetrenowanie go i opanowanie – jest według mnie, poszewka na poduszkę – dzisiaj pokażę Wam i opowiem o nowym wzorze szydełkowym, którym wydziergałam właśnie poduszki.

SZYDEŁKOWY WZÓR

Wzór o którym jest dzisiejszy wpis, przypomina jodełkę. Złożony jest z łańcuszków, które opierają się na tylnych rzędach zbudowanych ze słupków. Dlatego wzór ten jest delikatnie trójwymiarowy, wypukły. Łańcuszki dziergamy przed słupkami. To nadaje robótce szczególnego charakteru, a wzór prezentuje się na prawdę ładnie. Jodełka układa się w pionowe pasy przedzielone płaskimi fragmentami. Na taki pionowy pas jodełki potrzebujemy nabrać 12 oczek łańcuszka. Gdy chcemy ustalić ile potrzebujemy oczek na początkowy łańcuszek, musimy policzyć 12 oczek na pas jodełki + 3 oczka na zakończenie rzędu.

WŁÓCZKA

Moje poszewki na poduszki powstały z pięknej, ciepłej i dosyć grubej włóczki YarnArt Merino Bulky. Składa się ona w 70% z akrylu oraz w 30% z wełny. Jest ładnie skręcona i dobrze się nią dzierga. Ja szydełkowałam szydełkiem 5,00 mm. Włóczkę Merino Bulky możecie dostać w Pasart.pl .

Wzór jodełki prezentuje się też bardzo ładnie robiony cieńszą włóczką. Ja zrobiłam niewielką próbkę włóczką Himalaya Everyday Babe i wyszło na prawdę bardzo ładnie. Takim jodełkowym wzorem , dobierając odpowiednią grubość włóczki, możemy wydziergać właściwie wszystko.

TUTORIAL

Jeżeli mielibyście ochotę nauczyć się szydełkować wzór w jodełkę, to zapraszam Was serdecznie na filmik instruktażowy. Nagrałam dla Was tutorial w którym dokładnie, krok po kroku, pokazuję jak wykonywać kolejne rzędy tego wzoru.

Zapraszam Was również na Instagram i Facebook – strony, gdzie jestem obecna i właściwie codziennie zaglądam do Was a Wy do mnie, pokazuję nad czym obecnie pracuję i co nagrywam.

Na koniec, zapraszam Was również do wspomnianego już tu przeze mnie Pasart.pl – strony z przydasiami dla rękodzielników, artystów, kreatorów i autorów pięknych rzeczy. No i oczywiście miejsca pełnego włóczek i kordonków.

Ściskam Was bardzo mocno i do usłyszenia już niebawem!

One thought on “Wzór szydełkowy – jodełka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *