Koce i kocyki na szydełku · Motywy szydełkowe

Poznańskie koziołki – 7 kwadrat do szydełkowego kocyka

Cześć, kochani!

Coś ostatnio ledwo wyrabiam się z projektami szydełkowymi w których uczestniczę. Dzisiaj pokazuję Wam siódmy kwadrat z projektu: 100 lat Polsko!na szydełku, a już czeka na mnie wzór kolejnego … ale spokojnie 🙂 Ten siódmy, który widzicie na zdjęciu, przedstawia poznańskiego koziołka i jest zrobiony filetem, czyli ściegiem siatkowym. Bardzo przyjemnie się go dziergało, bez żadnego zastanawiania się czy próbowania nowych splotów. Wydaje mi się, że kształt koziołka jest bardzo ładnie wyrysowany i raczej nikt nie powinien mieć wątpliwości, co kwadracik przedstawia.

Tymczasem pracuję nad drugą częścią chusty Grinda Mal oraz dziergam poszewkę na poduszkę cudnym wzorem w jodełkę, jak skończę, z pewnością nagram dla Was filmik z tutorialem, bo wzór jest mega oryginalny i ciekawy, a w dzierganiu całkiem prosty. Tak więc szydełko rozgrzane jest do czerwoności 🙂

Od kilku dni pada deszcz – cieszy mnie to ogromnie bo to wielka ulga po upałach, które były wcześniej. Słyszę jednak, że te kilkudniowe deszcze zaczynają wyrządzać coraz większe szkody, powoli rzeki się przelewają i dochodzi do podtopień… to już nie jest takie fajne.

ściskam Was mocno!

One thought on “Poznańskie koziołki – 7 kwadrat do szydełkowego kocyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *