Koce i kocyki na szydełku · Motywy szydełkowe

Bazyliszek – kolejny element projektu: 100 lat Polsko!

Cześć kochani!

Nadganiam, jak mogę moje kwadraciki z projektu: 100 lat polsko!na szydełku. Nie mogę powiedzieć, że nie sprawia mi to ogromnej przyjemności 🙂 Każdy wzór to małe wyzwanie, ale i wielka satysfakcja po ukończeniu kwadratu. Bazyliszek był również wyzwaniem – sam środek – i przyznam Wam się, że bardziej korzystałam ze zdjęcia i dziergałam tak, aby mój Bazyli wyglądał jak najbardziej podobnie do wzoru, niż posługiwałam się opisem. Opis był dla mnie tym razem nie bardzo zrozumiały, miałam wrażenie, że jest tam sporo błędów i dziergając według niego w kółko coś mi się nie zgadzało… ale może to moja wina. Mogło tak być, że zmęczona nie skupiałam się maksymalnie i coś pomijałam. Nieważne. Wyszło super 🙂 I jestem bardzo zadowolona!

To już szósty kwadrat do patriotycznego kocyka. Tak myślę, że ten finalny kocyk, będzie na prawdę wyjątkowo wyglądał. Jeszcze nie wiem, gdzie u mnie znajdzie zastosowanie i jak go wyeksponuję, ale na pewno coś wymyślę. Kolejny kwadrat (który już dziergam) jest cudniasty i prościutki, bo robiony filecikiem. Tematem są poznańskie koziołki, czyli legenda dotycząca miasta bliskiego Gnieznu, w którym mieszkam 🙂

U mnie tymczasem strasznie parno i duszno. W prognozie deszcze i burze. Na burze nie czekam, bo się ich boję, ale deszczyk by się przydał – i mnie łatwiej byłoby oddychać i roślinki w ogródku by odżyły 🙂 Ściskam Was bardzo mocno!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *