Literatura o szydełkowaniu · Uncategorized

„Szydełkowe kapcie dla całej rodziny” Ira Rott – recenzja książki

szydełkowe kapcie
  • Tutuł: Szydełkowe kapcie dla całej rodziny
  • Autor : Ira Rott
  • Tłumaczenie: Dominika Kielan
  • Wydawnictwo Publicat 2022
  • Stron 126

Cześć kochani!!!

Dzisiaj wpis wyjątkowy, ponieważ chcę Wam pokazać książkę jaka ostatnio do mnie dotarła. Dzięki współpracy z wydawnictwem Publicat (bardzo dziękuję!), stałam się posiadaczką książki, która jest prawdziwą perełką i przyda się z pewnością każdej osobie, która kocha szydełkowanie. Najfajniej przecież jest, kiedy wydziergamy własnymi rękoma coś, co nie tylko jest piękne i wyjątkowe, ale też przydaje się w praktyce. A takie kapcie szydełkowe, jakie znajdziecie w powyższej pozycji, spodobają się każdemu i z przyjemnością będzie można je nosić!

szydełkowe kapcie

W książce znajdziecie ponad 20 projektów kapci w kształcie zwierząt z całego świata. Ponieważ każdy wzór można wydziergać w trzech wariacjach: pantofla, bambosza i klapka – to tak na prawdę propozycji szydełkowych mamy tu ponad 60. Każdy projekt jest bardzo szczegółowo opisany, tak aby nie było żadnych wątpliwości jak go zrobić. Na początku mamy podane potrzebne materiały, sugerowane rozmiary szydełek, akcesoria dodatkowe takie jak guziki czy igła do szycia. Podane są wykorzystane sploty, poziom trudności oraz jakie umiejętności w dzierganiu trzeba posiadać, aby dane kapcioszki wyszydełkować.

Następnie, krok po kroku, każdy wzór jest dokładnie opisany, załączone są schematy i zdjęcia ułatwiające dzierganie. Mamy też dodatkowe wskazówki i pomysły na wykończenie kapci. Do tego wszystko jest przepięknie, kolorowo zilustrowane! I chociaż projekty kapcioszków docelowo są skierowane do dzieci, to ja z chęcią wiele z nich sama bym nosiła.

szydełkowe kapcie

Mnie chyba najbardziej urzekły figlarne świnki, które widzicie na zdjęciu powyżej. Mamy tu też słodkiego słonika, łobuzerską małpkę, zadziornego kociaka czy przyjazną krówkę 🙂

Dodatkowym atutem książki jest rozkładana okładka z tabelą długości stopy, która ułatwia zmierzenie stopy i dopasowanie odpowiedniego rozmiaru kapcia. Wydawnictwo Publicat jak zawsze zadbało o to, aby książka prezentowała się na najwyższym poziomie.

szydełkowe kapcie

Dodam jeszcze, że książkę możecie nabyć między innymi na stronie Empik.com TUTAJ podaję Wam do niej bezpośredni link. Ja tymczasem już niedługo pokażę Wam moje pierwsze dziergane kapcioszki według projektu Iry Rott. 🙂

Trzymajcie się ciepło i niech moc będzie z Wami!

Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *