Duże serwety · Zrobię dla Ciebie

Szydełkowa serweta Ley Lines

szydełkowa serweta

Cześć kochani!!!

Dzisiaj przedstawiam Wam coś wyjątkowego, coś nad czym pracowałam ostatnio sporo czasu. To serweta, którą zrobiłam według wzoru Julia Hart (Draiguna) o nazwie Ley Lines. Od pierwszego spojrzenia zakochałam się w tym wzorze na amen. Jest pełen reliefów, ażurów, przepięknych połączeń i splotów. Dzierganie było też pewnym wyzwaniem, bo po zakupieniu wzoru na Ravelry, otrzymałam jedynie opis każdego okrążenia i to w języku angielskim. Schematu graficznego nie było. Jednak, jak widzicie, dałam sobie radę i jestem z siebie bardzo dumna. Teraz dziergam mandalę według tego samego wzoru, niteczką ombre i już czuję, że wyjdzie równie pięknie.

Teraz kilka szczegółów technicznych:

Serweta ma 52 cm średnicy (po blokowaniu). Dziergałam ją kordonkiem Scheepjes Maxi Sugar Rush w kolorze ciepłej, złocistej żółci. Szydełko 1,25 mm. Najtrudniejszy dla mnie był sam początek, potem już poszło z górki. Choć wzór może się wydawać trudny, to w rzeczywistości tak nie jest. Do tego, w każdym okrążeniu, motyw który powtarzamy jest malutki, króciutki – dlatego naprawdę dzierga się z przyjemnością.

Jeżeli szukacie pięknych wzorów na szydełkowe serwety, polecam, zajrzyjcie do Julii Hart na Raverly – jej wzory są obłędne!!! Tymczasem spokojnej niedzieli i niech moc będzie z Wami!

Ania

szydełkowa serweta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *