Szydełkowe mandale

Szydełkowa mandala Rubinek

Cześć kochani!!!
Ostatnio zakochałam się w pewnej małej mandali. Nosi ona cudne imię Rubinek, a wzór do niej stworzyła Monika Zamotane Historie. Rubinek powstał na podstawie wzoru Rubi – dużo większego i bardziej skomplikowanego, za to jako miniaturka ma ogromnie wiele zalet!

Przede wszystkim jest cudowną okazją do wykorzystania wszelkich “resztkowych” kłębuszków – ja np. podczas dziergania chust, często przycinam nieco niektóre kolory, tak aby przejścia barw, zwłaszcza te mocno widoczne, zaczynały się od brzegu – w ten sposób staje się włascicielką masy malutkich kłębuszków, które można układać później w mini zestawy ombre… W Rubinku takie kłębuszki sprawdzają się IDEALNIE!

Mandala wygląda też pięknie jednokolorowa. Jej niewielki rozmiar sprawia, że nadaje się też jako dekoracja okna. Wpasuje się właściwie wszędzie. Do tego to praca dosyć szybka, na jeden wieczór, dająca ogromną satysfakcję!

Przerabiając Dobromirkiem 3-nitkowym i szydełkiem 3 mm, mojego Rubinka rozpięłam na obręczy o średnicy 18 cm. Dodatkowo mandalę ozdobiłam 5 chwościkami.


Moi kochani, jeśli macie ochotę wydziergać Rubinka to zachęcam do napisania na priv do autorki wzoru!
Ściskam Was mocno, przesyłam słoneczko prosto z Gniezna! Niech moc będzie z Wami!
Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *