ubrania na szydełku

Szydełkowa chusta – Barokko

Cześć kochani!!!

Jeżeli tu do mnie zaglądacie, to wiecie, że uwielbiam dziergać chusty. Wiecie też, że moją ulubioną projektantką wzorów chust jest Karolina – Pomysłowa Dobromirka. Tak więc, nie zaskoczę Was dzisiejszym wpisem, bowiem pokażę i opowiem Wam w nim o najnowszej chuście Barokko do której wzór stworzyła właśnie Pomysłowa Dobromirka.

Chusta Barokko, jak wszystkie wzory Karoliny, charakteryzuje się przepięknymi reliefami i niezwykłą strukturalnością. Chusta powstaje mięciutka, mięsista, cieplutka i bardzo dekoracyjna. W tym akurat wzorze, reliefowe sploty układają się tak, że przypominają barokowe ornamenty. Jak widzicie, wzór jest powtarzalny, robiony od srodka, co umożliwia wydzierganie tak dużej chusty, jak tylko chcemy. Ja dodatkowo brzeg wykończyłam koralikami w kolorze niteczki – bardzo delikatnie, bo sam wzór jest już niezwykle bogaty.

Chusta powstała z motka Dobromirka o przepięknej nazwie: Mgła nad lasem. W jego skład weszło aż 6 kolorów – od zieleni i szmaragdu poczynając, na platynie i szarości kończąc. Na moją indywidualną prośbę, do moteczka została dodana delikatnie błyszcząca niteczka. Motek miał 1200 metrów plus dowijka ostatniego koloru 250 metrów. Numer kłębuszka to B320. Dziergałam szydełkiem 3 mm, a wymiary chusty po blokowaniu to 140 cm bok długi i po 90 cm boki krótsze.

Jeszcze tylko jedna uwaga – takie przecudne, mięsiste wzory mają to do siebie, że są bardzo włóczko żerne. Pamiętajcie o tym, zamawiając niteczki.

Moi kochani, dobrego dnia dla Was! Spokojnego wieczoru! Niech moc będzie z Wami!

Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *