Uncategorized

Chusta szydełkowa – Kamień Optymizmu

szydełkowa chusta

Cześć kochani!!!

Przedstawiam Wam chustę, którą zrobiłam według wzoru zaprojektowanego przez Monikę z Zamotane Historie. Wzór nosi nazwę Kamień Optymizmu i wchodzi w skład całej kolekcji wzorów inspirowanych kamieniami szlachetnymi i minerałami.

********************

Chusta jest robiona od środka, a jej części są powtarzalne. Część spokojną, niemal gładką, z delikatnymi reliefami możemy dowolnie, naprzemiennie powtarzać z częścią grubszą, strukturalną, bardzo dekoracyjną, utkaną z samych popcornów przypominających ciasno ułożone, włóczkowe, mięciutkie kuleczki. Ja wybrałam kompozycję najprostszą. Skromniejszy środek chusty ozdobiłam szerokim brzegiem strukturalnym wykończonym pikotkami. Dziergałam szydełkiem 3 mm z motka długości 1500 m. Wymiary mojej chusty po zblokowaniu to 125 cm bok długi i po 85 cm boki krótsze.

********************

Motek o ognistych kolorach to Dobromirek B306 stworzony przez Pomysłową Dobromirkę. Dodam też, że Dobromirka zaprojektowała serię motków inspirowaną kamieniami szlachetnymi i minerałami, która idealnie pasuje do wzorów tworzonych przez Monikę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *