Duże serwety

Szydełkowa serweta

Cześć kochani!!!
Przedstawiam Wam dzisiaj coś, nad czym ostatnio pracowałam. Jest to cudnej urody serweta, która powstała według wzoru o bajkowej nazwie: Sen nocy letniej. Autorką wzoru jest Karola Pomyslowa Dobromirka.
…………………………………
Serwetę, którą widzicie na zdjęciu zrobiłam z niecałych dwóch motkow kordonka Scheepjes Maxi Sugar Rush w jasnym, pastelowym kolorze różu. Użyłam szydełka 2 mm, a bok serwety osiągnął długość równą 40 cm.
…………………………………
Wzór, jak widzicie, opiera się na dwóch formach: części pełnej, gęstej, z reliefami oraz części ażurowej będącej wykończeniem w kształcie przypominającym liście. Całość obrobiłam drobniutkimi pikotkami, które ładnie dopełniły robótkę.
Moja serweta to kwadrat, ale @Pomyslowa Dobromirka rozpisała wzór również na prostokąt i trójkąt, można go więc wykorzystać do zrobienia chusty lub bluzeczki!
…………………………………
Jeżeli chcielibyście zostać szczęśliwymi posiadaczami wzoru, to mam dla Was dobrą wiadomość! Aktualnie trwają zapisy na CAL ze Snem nocy letniej w roli głównej! Wystarczy napisać do autorki wzoru!
…………………………………
Życzę Wam spokojnego dnia i oddechu od upałów. W moim Gnieźnie od rana jest bardzo burzowo i w końcu pada upragniony deszcz. Niech moc będzie z Wami!
Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *