Na drutach

Prosta chusta na drutach

Cześć kochani!!!

Chociaż szydełko pozostanie moją największą miłością, to zawsze marzyłam o tym, aby nauczy się robić na drutach. Dzisiaj zaczęłam swoją pierwszą, taką na poważnie, robótkę na drucikach. Wszak marzenia trzeba spełniać, prawda?
…………………………
To co widzicie na zdjęciu to początek chusty. Wzór na „ prostą chustę na drutach” znalazłam na stronie Liloppi – jeśli chcielibyście taką chustę też wykonać, to bardzo polecam Wam tam zajrzeć!
Jedyną trudnością w tym wzorze, jeśli zna się oczka prawe i lewe, jest robienie na końcu rzędu dwóch oczek z jednego. Tutaj poratowała mnie filmikiem instruktażowym na YT niezawodna Iwona Eriksson. Po jej tłumaczeniu, rzecz okazała się banalnie prosta!
…………………………
Jak widzicie, powoli kończy mi się już miejsce na drucikach, wiec zamówiłam druty z dłuższą żyłką, choć teraz zaczynam się obawiać, ze może i ona będzie zbyt krótka… ale uczyć nowych rzeczy jest bardzo fajnie, więc żyłki tez zamierzam potestować.
…………………………
Ale ale, za szydełko tez się dzisiaj zabiorę. Dziergam teraz coś małego, ale w planach kolejne testy na coś wyjątkowo pięknego! Będzie się działo…
Bez szydełka, dzień stracony, a na to pozwolić nie można 😉
Trzymajcie się cieplutko, pięknej soboty i cudnego całego weekendu. Niech moc będzie z Wami!
Ania💚

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *