Duże serwety · Zrobię dla Ciebie

Szydełkowa serwetka w motylki

szydełkowa serweta

Cześć kochani!!!

Ostatnio mamy tak ciepłą pogodę, że powstała serweta z letnim motywem – w motylki! Serweta, jak widzicie, jest dziergana ściegiem siatkowym zwanym też filetem – oznacza to, że rysunek powstaje podczas dziergania okienek pełnych (ciemnych) i pustych, tak jak byśmy tworzyli obraz z pikseli. Serweta na zdjęciu, jest sześcioboczna, a wzór jest bardzo prosty do wyszydełkowania, z powodzeniem poradzą sobie z nim osoby początkujące w dzierganiu – ja sama, ucząc się wiele lat temu szydełkowania, zaczynałam własnie od filetu, ćwicząc tym samym robienie słupków i oczek. Najżmudniejszym momentem we wzorze tej serwety jest dzierganie jej brzegu czyli ostatniego okrążenia. Mamy tam masę pikotek, które są nieco uciążliwe w robieniu. Tak samo blokowanie, czyli rozpinanie serwety, wymaga wkłucia szpilki w każdą pikotkę, co też jest nieco czasochłonne.

Serwetę dziergałam kordonkiem Scheepjes Maxi Sugar Rush – ostatnio zakochałam się w tych niteczkach. Kolor – rozbielona, pastelowa żółć.

Moi kochani, ponieważ upały trwają nadal, życzę Wam w ten nadchodzący weekend cienia, chłodnego powiewu, orzeźwiającego napoju w szklance w zasięgu ręki no i oczywiście czasu na szydełkowanie. Niech moc będzie z Wami!

Ania

Jeżeli chcesz, abym podobną pracę szydełkową wykonała dla Ciebie, napisz do mnie: ania.crochet.pl@gmail.com

Z chęcią odpowiem na wszystkie Twoje pytania, a po uzgodnieniu szczegółów z największą starannością stworzę dla Ciebie coś pięknego i niepowtarzalnego. We wszystko co dziergam, wkładam swoje serce, więc doceń proszę moją pracę.

szydełkowa serweta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *