Szydełkowe różności

Tęcza do kwadratu

szydełkowe kwadraty

Cześć kochani!

Dzisiaj troszkę inny wpis, bo dotyczący tematu, który jest dla mnie osobiście niezwykle ważny. Wiem też, że budzi sporo kontrowersji, choć akurat dla mnie jest oczywisty i mam w tej sprawie pogląd pewny, zdecydowany i niezachwiany. Mam tu na myśli osoby ze środowiska LGBT, ich walkę o tolerancje, równouprawnienie, szacunek…

Mam wielu znajomych, którzy żyją w związkach homoseksualnych, wiem o tym, choć tak naprawdę nigdy specjalnie mnie nie interesowało kto z kim chodzi do łóżka. Dopóki obie strony są szczęśliwe, nikogo nie ranią tym, że są razem, nie widzę w tym żadnego problemu.

Chciałabym żyć w kraju, w którym każdy ma prawo kochać. Chciałabym żyć w kraju, w którym wyznanie, kolor skóry czy orientacja seksualna nie są powodem do szykan, agresji czy nienawiści. Chciałabym żyć w kraju, gdzie każdy człowiek będzie zasługiwał na szacunek, a miłość będzie największym szczęściem.

szydełkowe kwadraty

Dlatego też przyłączyłam się do akcji #teczadokwadratu. Projekt ten jest autorstwa młodej, ślicznej i niezwykle utalentowanej Darii, którą znajdziecie na Instagramie: @sznurki_ .Daria zorganizowała zbiórkę szydełkowych kwadratów w kolorach tęczy wielkości 10 x 10cm z których uszyje ubrania i przekaże je na licytacje. Cały zaś dochód z licytacji pójdzie do Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. Pomysł zaskakująco prosty, a przekłada się na konkretną, namacalną pomoc. Do tego, każdy z nas może wziąć w nim udział. Ja już swoje kwadraciki zrobiłam – skromną ilość, bo czasu niestety brak, ale mam przynajmniej świadomość, że dołożę swoją małą cegiełkę do czegoś dobrego.

Zachęcam Was bardzo do przyłączenia się do akcji. Daria zbiera kwadraciki do końca czerwca. Wystarczy do niej napisać, a poda wszystkie szczegóły i dane do wysyłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *