Na drutach

Trzy poduszki zrobione na drucikach

Cześć kochani! Chciałabym Wam dzisiaj pokazać coś, co czekało już na swoją kolej dosyć długo. Jak widzicie po zdjęciach, były one robione jeszcze gdy trawa była zielona, słońce świeciło na niebie, a o jesieni nikt nawet nie myślał… Wyjątkowo, nie są to robótki szydełkowe, ale dzierganie na drucikach w ramach mojej nauki i mocnego postanowienia, że sztukę drutowania w końcu opanuję. Wzór oczywiście bardzo prosty – dalej oczka prawe i lewe, z tym że lewe przesunięte w każdym rządku, co daje takie ukośne, lekko wgłębione paseczki. Ciekawa wyszła faktura, a sama włóczka ułożyła się idealnie.

Co do włóczki, to zakupiłam ją strasznie dawno, lata temu. Znalazłam nawet jej zdjęcie w archiwach bloga, kiedy to jeszcze loga swojego nie miałam. Nazywa się Sportivo i składa się z 75% z wełny i 25% poliamidu. Jest to tzw. włóczka skarpetkowa, docelowo przeznaczona właśnie na takie wyroby, cieplutka, dobrze skręcona. Melanż pstrokaty strasznie, ale paseczki układają się idealnie i ma się dużą frajdę podczas dziergania.

Bok moich poduszek to 40 cm, nie są więc za duże, ale świetnie sprawdzają się jako poduszki do drzemki. Wydziergałam jedynie przody i zaniosłam do krawcowej z prośbą o uszycie plecków. Jestem bardzo zadowolona, bo pani dokładnie widziała, o co mi chodzi i swoją pracę wykonała wyjątkowo starannie. Wybrałam miły w dotyku materiał o stonowanym beżowym kolorze.

Co najbardziej mi się podoba, to ukryty suwaczek. Nie trzeba się więc martwić, że podczas snu coś odciśnie się na twarzy, lub nie daj Boże nas skaleczy czy zadrapie. Do tego, bardzo ładnie to wygląda. Na prawdę duży plus dla pani krawcowej.

Poduchy są ze mną cały czas, a ja już myślę nad kolejnym wzorami do testowania na tak niedużych i prostych formach. Według mnie poszewka na poduszkę to najlepszy sposób na wypróbowanie i wytrenowanie jakiegoś wzoru.

ściskam Was mocno i do zobaczenia niebawem!

 

2 thoughts on “Trzy poduszki zrobione na drucikach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *