Dekoracje bożonarodzeniowe · Poradniki Wideo

Szydełkowe podkładki – gwiazdki

Witajcie moi kochani! Znowu przychodzę do Was z filmikiem na małe urocze podstawki w kształcie gwiazdek, które doskonale wpisują się w świąteczny klimat. Robi się je bardzo przyjemnie i potrzebujemy do nich dwóch kolorów włóczki. Ja użyłam błękitnej Mimozy ze srebrną niteczką, która przecudnie mieni się w świetle oraz Mimozy w kolorze białym.

Do tego szydełko nr 3mm i można działać 🙂 Jak zrobić taką gwiazdkową podkładkę, znajdziecie na filmiku, bardzo zachęcam do zerknięcia. Tak myślę, że całe białe gwiazdki też będą pięknie prezentować się na stole, jeżeli położymy np. bordowy obrus, a wiem, że nie we wszystkich domach podtrzymuje się tradycję iż obrus w Wigilię musi być biały.

Takie podkładki bardzo łatwo uprać  i wystarczy jeszcze mokre rozpiąć, tzn złapać szpileczkami za rogi gwiazdki, nadać jej odpowiedni kształt i pozostawić do wyschnięcia. Gwiazdki wychodzą idealnie płaskie i równiutkie. Ciekawa jestem ogromnie, jaki zestaw kolorystyczny wybierzecie do stworzenia swoich gwiazdek na stół.

Moi kochani, czy czujecie już atmosferę zbliżających się Świąt? Śniegu w tym roku jeszcze nie widziałam, ale gdy przejdzie się po sklepach, wszędzie już Mikołaje z czekolady, dekoracje świąteczne, a za miesiąc o tej porze w wielu już oknach będą migotały choinki. Ależ ten czas szybko płynie! Ja dzisiaj sprzątałam rabatkę kwiatową przed domem i wyrywałam ostatnie biedne aksamitki … i tak sobie pomyślałam, że zanim się obejrzę, już będę sadziła wiosenne bratki 🙂

ściskam Was bardzo mocno!

2 thoughts on “Szydełkowe podkładki – gwiazdki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *