Koce i kocyki na szydełku · Motywy szydełkowe · Poradniki Wideo

Sześcioboczny element na szydełku – video poradnik

fotblog1

Cześć kochani!!! Dzisiaj zaglądam do Was z filmikiem. Tym razem jest to instruktaż, jak na szydełku zrobić bardzo wdzięczny i niezwykle prosty element sześcioboczny. Wzór jest łatwiutki, każde kolejne okrążenia powtarza się analogicznie, dlatego możemy element powiększać w nieskończoność. Lubię takie wzory, bo dają one pole do popisu naszej wyobraźnie, np czemu robić koc z wielu elementów, skoro można machnąć jeden wielki 🙂 albo wykorzystując bawełniany sznurek można według tego wzoru zrobić śliczny dywanik – wielkość zależy od ilości okrążeń, jakie zrobimy.

Pięknie według tego schematu wychodzi piłkarski kocyk dla chłopca – wystarczy zrobić elementy białe i czarne, a następnie zszyć je tak, by przypominały ułożenie białych i czarnych pól na piłce nożnej.

Zdjęcie pochodzi z http://www.ravelry.com/patterns/library/dc-cluster-granny-hexagon - nie wiem czy to dokładnie ten sam wzór, ale chciałam pokazać Wam ułożenie białoczarnych elementów.
Zdjęcie pochodzi z http://www.ravelry.com/patterns/library/dc-cluster-granny-hexagon – nie wiem czy to dokładnie ten sam wzór, ale chciałam pokazać Wam ułożenie białoczarnych elementów.

Moje zielone i pomarańczowe elementy powstawały w ramach akcji charytatywnej na rzecz chorych dzieci. Już się cieszę, że mogłam się razem ze swoim szydełkiem przyczynić do czegoś dobrego. Dzierga się bardzo miło, szybko, idealny wzór do jednoczesnego oglądania jakiegoś dobrego filmu w telewizji.

fotblog2

Skoro coś mi się tak podoba, to od razu staram się tym z Wami podzielić. Jeżeli więc szukacie inspiracji do zrobienia kocyka lub narzuty i wzór sześciobocznych elementów przypadł Wam do gustu, zapraszam na film. Krok po kroku pokazuję w nim, jak wyszydełkować taki motyw.

Ściskam Was mocno i do usłyszenia niebawem!

One thought on “Sześcioboczny element na szydełku – video poradnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *