ubrania na szydełku

chusta „Zwierzęce ścieżki” / „Animal paths”

chusta zwierzęce ścieżki

Cześć, kochani!!!

Nadszedł w końcu ten moment, kiedy mogę Wam pokazać skończoną chustę „Zwierzęce ścieżki”, którą ja po cichu nazywałam „psie łapki” 🙂 Wzór jest autorstwa Kasi Szymańskiej i otrzymałam go od Niej do przetestowania – za co bardzo dziękuję. Jak widzicie, wszystkie testy wypadły pozytywnie 🙂 Wzór prosty, perfekcyjnie rozpisany, sama przyjemność była go dziergać. Teraz kilka szczegółów technicznych.

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE 🙂

Chustę dziergałam włóczką w jednym kolorze, ponieważ zależało mi, aby ażur tworzący urocze ślady psich łapek był jak najlepiej widoczny. Włóczka to Alize Diva silk effect w jasnobeżowym kolorze – taka kawka z dużą ilością mleka. Poszły mi prawie 3 motki po 100 gram, czyli jakieś 1000 metrów. Szydełko 3 mm.

Generalnie we wzorze powtarzamy 4 rzędy, dlatego po góra dwóch powtórzeniach nie trzeba już wcale zerkać w schemat, tylko dzierga się spokojnie z pamięci – tym bardziej wzór jest wygodny w robocie i daje pełen relaks .

Wymiary chusty to 140cm bok dłuższy i po 113 cm boki krótsze. Brzeg wykończyłam skromnie pikotkami z 5 oczek łańcuszka w co trzeci słupek.

chusta "zwierzęce ścieżki"

PODSUMOWANIE

Ci, którzy troszkę mnie już znają, wiedzą, że na punkcie zwierzaków mam kompletnego fioła a moją czworonożną rodzinę tworzą dwa psy i dwa koty – jest ciasno, ale cudownie, przytulnie, miło, mięciutko i cieplutko 😛 Dlatego wzór chusty przypadł mi od początku bardzo do serca. Ponieważ chusta zostaje u mnie – będę z prawdziwą duma ją nosić 🙂 bo pasuje do mnie jak żadna inna 🙂

Ściskam Was mocno!

chusta zwierzęce ścieżki