ubrania na szydełku

Chusta robiona wzorem tkanym/ mchem

chusta tkana wzór mech

Cześć, kochani!!!

Luty rozpoczynam ukończonym kolejnym projektem szydełkowym. Jest to ufok, którego zaczęłam dziergać bardzo dawno temu. Chusta powstawała z przepięknego moteczka ombre w odcieniach zieleni od kolorowe włóczki. Kłębuszek nie był duży, dlatego też chusta wyszła niewielka – jej dłuższy bok ma 100cm, a dwa krótsze po 72 cm. Da się ją jednak zamotać na szyi – sprawdziłam. Taka niewielka będzie idealna na wiosnę, która wszak już coraz bliżej.

wzór tkany, wzór mech

Chusta jest zrobiona niezwykle prostym wzorem składającym się jedynie z półsłupków i oczek łańcuszka. Znam go pod dwoma nazwami – wzór tkany lub wzór mech. Niektórzy twierdzą, że jest on zbyt monotonny i nużący, ja jednak bardzo go lubię. Nie trzeba patrzyć w schemat, szydełko i ręce same pracują. Nie trzeba myśleć, kombinować – jak przy niektórych wzorach – totalny relaks i odprężenie. Jedyna wada tego wzoru, to to, że jest ogromnie czasochłonny i przybywa go bardzo powoli.

wzór tkany, wzór mech

Brzeg chusty wykończyłam, tak jak przy psich łapkach, pikotkami, a dokładnie pikotką z 3 oczek łańcuszka w co drugi półsłupek w ostatnim rzędzie. Podoba mi się takie wykończenie – jest bardzo delikatne, skromne, a jednak jest – nie ma się wrażenia, że chusta jest urwana w pewnym momencie, pikotki ślicznie ją uzupełniają. Dla porządku jeszcze dodam, że dziergałam szydełkiem 2,5 mm. Ile włóczki poszło – nie powiem – bo banderolkę z motka już dawno gdzieś zgubiłam.

Ściskam Was mocno i życzę, aby luty okazał się dla Was wyjątkowo pomyślnym miesiącem 🙂

4 thoughts on “Chusta robiona wzorem tkanym/ mchem

  1. Chusta jest idealna. Kolorystyka mnie w sobie rozkochała. Jakby powiew trawy, no bardzo mi się podoba. Kto będzie ją nosił, na tego będzie wiele zachwyconych spojrzeń. :))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *