Dekoracje bożonarodzeniowe · Motywy szydełkowe · Poradniki Wideo

Szydełkowy zimowy element

Cześć kochani! dzisiaj chciałabym Wam pokazać nad czym ostatnio pracuję i przypomnieć jednocześnie pewien piękny wzór na kwadratowy element. Mam oczywiście na myśli zimowe kwadraty z piękną gwiazdą w środku. Dziergałam te elementy rok temu i przyznam Wam się, że wspaniale wprawiają one człowieka w nastrój świąteczny. Przywiązana jestem do kolorystyki granatowo-białej, ale elementy gdzie granat zastąpiony jest czerwienią, albo zielenią, też wyglądają obłędnie!

U mnie obecnie powstaje już druga poduszka z zimowych kwadratów. Wykorzystuję popularnego Kotka. Dzierga się szybko i niesamowicie przyjemnie! Chyba najgorszy moment, to obszywanie guziczków. Wymyśliłam sobie, że na każdy guzik wydziergam szydełkowe „ubranko” tak aby ładnie pasował do całej poduchy. Powiem Wam – nie przepadam, za obszywaniem guzików … ale ostatecznie wyglądają fajnie.

W zeszłym roku, moje dzierganie wyglądało tak:

Zimowe kwadraty tak wciągają i tak pięknie wyglądają, że nagrałam dla Was filmik, jak je wydziergać. Jeżeli jeszcze tych elementów nie szydełkowałyście, zachęcam ogromnie! No i oczywiście przypominam film instruktażowy:

  • Aga Kpl

    Piękne te zimowe kwadraty. A czy jest możliwość zobaczenia tego kwadratu w formie schematu?

  • Ja zdecydowanie nie mogę odwiedzać twojego bloga, bo przepadam… Rzucam wszystko i łapię za szydełko… a reszta sama się nie zrobi 😛

  • Piękne, zimowe elementy:)

  • Ewa Staniec-Januszek

    Wspaniałe kwadraciki 🙂