Dekoracje bożonarodzeniowe · Poradniki Wideo

Szydełkowe bombki

Cześć kochani! Święta coraz bliżej! Czujecie już ten wyjątkowy świąteczny nastrój?? Ja ostatnio dziergam sporo gwiazdeczek i bombek, dlatego klimat Bożego Narodzenia panuje już w całym moim domu 🙂 Dzisiaj chciałabym Wam pokazać wzór na szydełkową bombkę – bardzo prosty do wydziergania.

Ubranko na bombkę robi się z dwóch połówek, które potem się łączy. Robi się to w ostatnim okrążeniu drugiej połówki, dlatego miejsca łączenia właściwie nie widać. Ja dziergałam kordonkiem Maxi, szydełkiem 1,25 mm. Ponieważ wzór wychodzi naprawdę ślicznie, nakręciłam dla Was filmik instruktażowy. Pokazuję w nim jak wydziergać każde kolejne okrążenie, a następnie jak połówki połączyć.

Do wypełnienia bombki użyłam kulki akrylowej. Kulki akrylowe pięknie odbijają światło i nadają szydełkowemu ubranku takiego migotliwego blasku. Bardzo je lubię i często wykorzystuję dziergając bombki. Wspomnę tu o czymś, o czym nie mówiłam na filmie. Warto zwrócić uwagę na miejsce zaczepienia nitki – w moich kulkach mam takie … hmmm, jak to nazwać … wieszadełka? z dziurką na drucik lub nitkę. Początkowe kółeczko z oczek łańcuszka trzeba zrobić na tyle duże, by wieszadełko przez nie dało się wystawić … rozumiecie o co mi chodzi?

Jeżeli będziecie robić na kulce styropianowej lub baloniku, to początkowego kółeczka nie trzeba oczywiście powiększać.

Chcę Wam również polecić kolejne ciekawe miejsce w sieci – Pasmanterię Joanna – znaleźć tam można duży wybór włóczek i kordonków. Zajrzyjcie koniecznie! Uwielbiam odkrywać takie skarbnice niteczek 🙂 Pasmanteria ma też swój fanpage na Facebooku – TUTAJ

Kochani, mam nadzieję, że filmik Wam się spodoba i wykorzystacie go do zrobienia własnoręcznie bombek choinkowych. Najpiękniejsze są te dekoracje świąteczne, które wykonamy sami, wkładając w nie serce i poświęcając im swój czas. Jestem pewna, że bombki wyjdą fantastycznie!!!

Ściskam Was mocno i po cichu Wam zdradzę, że szykuję dla Was niespodziankę:) ale o tym niedługo…

Tymczasem zapraszam na  film:

 

2 thoughts on “Szydełkowe bombki

  1. Ja już czuję magię świąt 🙂 W tym roku wyjątkowe dla nas święta, bo w powiększonym gronie 🙂 A bombki przepiękne! Szkoda, że nic nie rozumiem z tego, jak się je tworzy – dla mnie czarna magia 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *