ubrania na szydełku

Chusta Aurora

szydelkowachusta

Cześć kochani!!!

Przedstawiam dzisiaj coś niezwykłego! Na zdjęciu widzicie chustę, nad którą ostatnio dużo pracowałam. Jej wzór stworzyła @Pomysłowa Dobromirka, a nazywa się on „Aurora”. Wzór jest przepiękny, pełen reliefów, strukturalnych splotów, a to nadaje chuście miękości, grubości i sprawia, że jest cieplejsza. Jest to wzór dla tych, którzy niekoniecznie przepadają za pufkami – tutaj nie znajdziecie ich wogóle. Przyznam też, że choć dzierganie chusty było mega przyjemne, to niektóre momenty wymagały skupienia, tak więc przypuszczam, że dla osób początkująch w szydełkowaniu, Aurora mogłaby być niewielkim wyzwaniem.

Moja chusta po blokowaniu ma wymiary: 190 cm bok dłuższy i po 110 cm boki krótsze. Zrobiłam ją z motka ombre 1500 metrów + około 300 metrów dawcy najciemnieszjego odcienia szarości. Frędzle mają długość około 10 cm i są cieniowane – ręcznie dokładałam po 3 niteczki jaśniejszej szarości do każdego frędzelka – to była niezła zabawa! 🙂 Motek z którego szydełkowałam ukręciła @Pomysłowa Dobromirka, była to bawełna z akrylem, 3 nitki. Szydełko 3,5 mm.

Moja chusta znalazła już właścicielkę i mam nadzieję, że będzie dobrze się nosić. Na szydełku już u mnie nowy projekt, który pokażę Wam bardzo niedługo. Trzymajcie się ciepło i niech moc będzie z Wami!

Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *