ubrania na szydełku

Błękitna chusta Favola na szydełku

chusta na szydełku

Witajcie, kochani!!!

Nadeszła pora, aby pokazać Wam to, nad czym pracowałam przed Świętami Bożego Narodzenia. Projekt bardzo ważny, bo zamówiony przez wyjątkową osobę dla ukochanej żony na prezent pod choinkę. Najpierw zostały wybrane kolory kokonka – niebieskości ulubione przez przyszłą właścicielkę chusty. Potem wzór – padło na Favolę – zaprojektowaną przez Dagmarę z bloga Skład Rękodzieła – Pracownia Dagmary. To już trzecia Favola w moim szydełkowym dorobku i za każdym razem tak samo mi się podoba. Trzeba przyznać, że wzór ma w sobie to coś.

szydełkowa chusta

Chustę rozpoczęłam od koloru najjaśniejszego, tak aby to on właśnie był przy twarzy i ją rozświetlał. Potem stopniowo czteronitkowy kokonek przybierał coraz mocniejsze barwy. Zamówiony motek miał 1500 metrów. Oprócz niego domówiłam też kłębuszek najjaśniejszego koloru z którego powstał ozdobny brzeg kuleczek z popkornów. Chusta wyszła spora, ponieważ wiem, że właścicielka będzie ją nosić na ramionach, a nie zamotaną pod szyją. Dłuższy brzeg ma 180 cm, a dwa krótsze po 125 cm. Długość to 80 cm.

szydełkowa chusta

Na chuście przyszyłam po raz pierwszy metkę z ekoskóry z nazwą bloga. Metka nieduża, tak aby nie raziła i do tego również niebieska, aby zlewała się z chustą. Chusta pojechała do mojej kochanej Warszawy i mam nadzieję, że będzie dobrze służyła.

Przed Świętami generalnie utonęłam w niebieskościach. Od jakiegoś czasu bardzo wiele czasu poświęcam nauce języka tureckiego, poznaję kulturę, historię i zwyczaje tego kraju. Zatem powstało coś w klimacie bardzo tureckim – ale o tym już niedługo w kolejnym wpisie na blogu.

Do usłyszenia niebawem!

szydełkowa chusta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *