Małe serwetki

Szydełkowa serwetka – śpiący piesek

szydełkowa serwetka

Cześć, kochani!

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać serwetkę, która wyjątkowo ujęła mnie za serce. Jestem totalną psiarą, mam dwa sierściuchy w domu i wariuję na ich punkcie z miłości. Dlatego też wzór serwetki, który przedstawia zwiniętego w kłębuszek, śpiącego psiaka, jest dla mnie szczególnie uroczy. Serwetka ma średnicę około 24 cm. Dziergałam ją szydełkiem 1,25 mm, kordonkiem Maxi w kolorze ecru.

Wzór stworzył utalentowany Adam, którego znajdziecie na Facebooku. Na swoim fanpagu publikuje piękne, autorskie wzory, z których już nieraz korzystałam. Jego strona to: @szydloadama. Zajrzyjcie tam koniecznie, bo na prawdę warto 🙂

szydełkowa serwetka

Serwetka, jak widzicie jest dziergana filetem, czyli techniką siatkową. Po raz pierwszy w pracy wykorzystałam słupki patentowe – są one nieco wyższe od zwykłych słupków, za to niższe od słupków podwójnych. Dzięki temu, okienka w filecie wychodzą niemal idealnie kwadratowe, a wzór zachowuje swój kształt, nie jest rozciągnięty w którąś stronę.

Po cichu Wam powiem, że już teraz dziergam do kompletu śpiącego kotka 🙂

Ściskam Was mocno!

One thought on “Szydełkowa serwetka – śpiący piesek

  1. Oh, aleee swietne ! Co prawda nie dziergalam nigdy filetem ale wszytsko jest do opanowania :
    Cudny piesek i jakbym widziala mojego spiacego Sabbi 🙂 , swietne aby nawet oprawic w ramke i mam pytanie a raczej prosbe – mozesz podzielic sie wzorem ?
    Czy powinnam jednak odwiedzic FB ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *