Poradniki Wideo · ubrania na szydełku

Szal robiony węzłami Salomona

Witajcie kochani! Zaglądam dzisiaj do Was z nowym filmikiem instruktażowym. Nie tak dawno pokazywałam Wam, jak zrobić na szydełku chustę węzłami Salomona. Była to więc forma trójkątna. Dzisiaj zabieramy się za szal, czyli formę prostokątną. Węzły Salomona wykonuje się tak samo, muszą one jedynie być troszkę inaczej połączone, tak aby cała robótka nabrała innego kształtu.

Do zrobienia szala, który widzicie na zdjęciu wykorzystałam włóczkę YarnArt Everest Daylight. Ta sama, którą dziergałam chustę, tylko w nieco innych kolorach. Szydełko 4 mm. Włóczkę możecie dostać TUTAJ. Mój kolor to 6030. Przepięknie układają się barwy pomarańczy, kremu, beżu, żółci i zieleni – wszystko stonowane i delikatne.

Węzły Salomona to splot bardzo ażurowy. Im dłuższe pętelki wyciągnięcie, tym bardziej będzie on lekki, zwiewny i dziurawy 🙂 Robótki bardzo szybko przybywa i mało włóczki pochłania. Tak więc można poszaleć i stworzyć większe formy.

Zapraszam Was bardzo do Pasart.pl – miejsca w sieci pełnego przeróżnych przydasi robótkowych. Do tego jest to miejsce niezwykle przyjazne dla rękodzielników. Mnie zawsze rozczula informacja, którą dostaję po złożeniu zamówienia: „Produkty, które wybrałaś podskoczyły z radości” :-)))

Kochani, jeżeli jeszcze nie wiecie jak dziergać węzłami Salomona i macie ochotę na zrobienie ażurowego szala – nic prostszego, zapraszam na filmik 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *