Dekoracje wielkanocne · Poradniki Wideo

Szydełkowy stojaczek na jajko

Cześć moi kochani! Święta Wielkiej Nocy coraz bliżej. Pokazałam Wam w tym roku na kanale, jak zrobić koszyczek z rozetek oraz szydełkowe ubranko na jajko. Dzisiaj chciałabym zaproponować Wam coś, co chodziło za mną już od dłuższego czasu. Coś, co ja nazwałam stojaczkiem na jajko, ale można też to określić jako podstawka na jajko czy szydełkowy kieliszek na jajeczko.

Taki stojaczek składa się z dwóch części – poziomej, która przypomina małą serwetkę lub element, oraz pionowej, która trzyma nasze jajko. Pisanka lub jajko w takim stojaczku prezentuje się na prawdę wyjątkowo pięknie.

Średnica części poziomej w najszerszym miejscu to 11 cm. Dziergałam stojaczki przecudną metalizowaną Maxi. Dlatego też wszystko dodatkowo mieni i skrzy się w świetle. Maxi metallic dostaniecie TUTAJ.  Wykończenie brzegu otaczającego jajko, jest podobne do brzegów poziomej serwetki, a więc całość świetnie ze sobą gra i tworzy komplet. Sam brzeg okalający jajko przypomina nieco małą, złotą koronę.

Na koniec jeszcze dodam, że dziergałam szydełkiem 1,25 mm. Jeden taki stojaczek to praca na jeden wieczór. Ta część pozioma o której już Wam pisałam, przypomina kształtem sześcioboczny element i tak też można ją wykorzystać, jeśli nie chcecie robić stojaczka. Wzór jest przepiękny, bardzo koronkowy, a poszczególne elementy łatwo ze sobą połączyć w miejscach pikotek – zamiast pikotek robimy tylko 5 oczek łańcuszka.

Zapraszam Was bardzo do Pasart.pl – niezmiennie uwielbiam tam zaglądać i rozkoszować się widokiem cudnych włóczek i kordonków. Jest w czym wybierać, a niteczek takie ilości, że trzeba długo się zastanawiać, na co ostatecznie mam się zdecydować 🙂

Jeżeli zaś miałybyście ochotę wydziergać świąteczny stojaczek na jajko, to z wielką przyjemnością zapraszam Was na filmik instruktażowy 🙂

2 thoughts on “Szydełkowy stojaczek na jajko

  1. Witam serdecznie.
    Bardzo piękne te stojaczki. Czy można prosić o instruktarz na papierze?
    Ile czasu wymaga zrobienie takiego koszyczka? Pozdrawiam serdecznie.
    Konceta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *