Szydełkowe różności

Poduszki – wzór granny rectangle

Najwyższa pora pokazać Wam dwie poduchy, które powstały ostatnio. Wzór bardzo prosty – o nazwie granny rectangle – włóczka piękna, cieniowana, z pasmanterii Kolorowewloczki.pl

Poduchy mają wymiary 47cm na 36cm. Kłębek miał 750m, 187g wagi, a włóczka składała się z 4 niteczek. Kolory bardzo delikatnie, stopniowo przechodziły jeden w drugi. Na poduszkach ułożyły się tak, że każda ma subtelne obramowanie w innym odcieniu. Jedną poduszkę dziergałam zaczynając od końcówki niteczki na wierzchu kłębuszka, a drugą – ciągnęłam końcówkę ze środka motka.

Pisałam Wam już to wielokrotnie, ale dla mnie Pasmanteria Kolorowe Włóczki to odkrycie roku. Uwielbiam te barwne kłębki, moteczki … a teraz można samemu skomponować kolory w kłębuszku swoich marzeń. W takim motku może być od 3 do 5 kolorów, można zdecydować o ilości nitek w włóczce i długości włóczki … Mega fajna sprawa!

Wracając do poduch – wzór granny rectangle, czyli babciny prostokąt, jest banalnie prosty. Znajdziecie go łatwo w wyszukiwarce Google. Na początku należy jedynie przeliczyć sobie liczbę oczek, tak aby finalny prostokąt miał takie wymiary, na jakich nam zależy. Ja zrobiłam sobie próbkę, a potem rozpoczęłam od 27 oczek łańcuszka.

Pokażę Wam jeszcze, jak wyglądają tyły poduch. Tym razem oddałam je do krawcowej, która uszyła mi plecki. Na przyszłość już nauczyłam się, aby przody poduszek robić przynajmniej 3-5 cm większe, tak aby krawcowa miała wystarczająco duży margines do zszycia. Tutaj jest na styk.

Podoba mi się bardzo, że suwaczki są ukryte. Po pierwsze, wygląda to bardzo estetycznie, a po drugie, można spokojnie przytulić się do tyłu poduchy i nie martwić się, że końcówka suwaka odciśnie się nam na policzku.

Na koniec małe pytanie – czy też tak macie, że kiedy robicie zdjęcia swoich dziergadełek, z całego domu, gdzie by nie były w tym momencie, złażą się wszystkie zwierzęta, które najpierw z ciekawością przyglądają się Wam i temu co robicie, a potem na bezczela kładą się na środku i pozują?? 😀 U mnie tak jest … a na dowód, dwa poniższe zdjęcia … choć wzrok kota mówi: podejdź bliżej, a oberwiesz 🙂

 

6 thoughts on “Poduszki – wzór granny rectangle

  1. Kolorki tych poduszek całkowicie w moim stylu. Cudnie wyszły … a dwa ostatnie zdjęcia pokazują, że nie tylko mi się podobają … one były pierwsze. Cudne są … poduchy i zwierzaki 🙂

  2. Bardzo ładne :-)) chyba też się skuszę na ten wzór i zrobię poduszki. Jak zwykle Pani Ania oczarowała mnie swoim wpisem i zabieram się do roboty:-)) Pozdrawiam serdecznie.

    P.S. Pani Aniu wzór przesłany na maila (zielony bieżnik) jest cudowny i powstają już u mnie bieżniki z białego kordonka. Wychodzą boskie! Jeszcze raz dziękuję bardzo. :-))

  3. Prosto i elegancko, a w dodatku w pięknych kolorach.
    Zdjęcie z piesiem szczególnie urokliwe, no kota to prawie można się przestraszyć 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *