Szydełkowe różności

Rozwiązanie zagadki

zagadkarozwCześć kochani! Tak jak obiecałam, jest środa i publikuję rozwiązanie kłębuszkowej zagadki, którą ostatnio tu wrzuciłam. Chciałam Wam przede wszystkim ogromnie podziękować za wzięcie udziału w zabawie – na grupie szydełkowej i fanpagu zostawiło swoją odpowiedź w komentarzu ponad 1,500 osób. Zdania co do wyniku były podzielone – więc na górze widzicie grafikę, która rozwiewa mam nadzieję wszystkie wątpliwości.

Haczyki były dwa:

  1. Trudno było zauważyć, że w niektórych działaniach mamy po 1 kłębku tego samego koloru, a w innych – po dwa kłębki. Nasz mózg kojarzył, że przed znakiem jest 1 symbol, a po znaku drugi – podczas gdy w drugim i trzecim działaniu pojawiają się po 2 symbole przed i po znaku plus/minus.
  2. W pierwszym i drugim działaniu mamy dużo plusów, dlatego automatycznie przyjmujemy, że w czwartym działaniu też jest samo dodawanie – zwłaszcza, że znak mnożenia napisany jako iks bardzo przypomina plus, tylko lekko przechylony.

Teraz wystarczy pamiętać jedynie o kolejności wykonywania działań, czyli mnożenie najpierw, dodawanie później – i mamy rozwiązanie, czyli

21

Przyznam Wam się, że ja tą łamigłówkę rozwiązywałam co prawda nie na kłębuszkach, ale innych figurach, natomiast poległam na obu haczykach 😉

Ściskam Was mocno!!!

Ps. jutro niespodzianka!!!

2 thoughts on “Rozwiązanie zagadki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *