Dekoracje bożonarodzeniowe

Bombka na szydełku – idą święta :)

fotblog1

Cześć kochani!!! Najwyższa pora zacząć już myśleć o świętach, zwłaszcza, że na wykonanie szydełkowych ozdób trzeba przeznaczyć trochę czasu. Szydełkowanie jest cudowne, ale jednocześnie bardzo czasochłonne … dlatego dzisiaj chciałam Wam przypomnieć jeden z moich ulubionych wzorów na bombkę. Prosty w wykonaniu i dzięki temu również bardzo efektowny.

fotblog2

Wiem, że wiele z Was dzierga puste bombki i następnie usztywnia na balonach. Przepięknie one później wyglądają, jakby spadły prosto z nieba, tak delikatne i ulotne … Ja przyznam się, że idę troszkę na łatwiznę i wspomagam się wypełniaczem. Albo jest to bombka akrylowa (czyli taka, co udaje, że jej nie ma, bo jest przezroczysta), albo po prostu styropianowa. Ten wzór, który widzicie na zdjęciu robiłam właśnie na styropianowej kuli o średnicy 8cm.

fotblog3Zielony kordonek to oczywiście Maxi, natomiast złoty – kupiony kiedyś, Anchor metalic, wykorzystuję go sporadycznie właśnie głównie do ozdób. Bombkę można zrobić kolorową, lub wykorzystać tylko jedną barwę.

fotblog4

No i na koniec kochani  – filmik 🙂 Strasznie dawno niczego nie nakręciłam i z ogromnym sentymentem teraz oglądam te maje dawne filmy. ten obejrzało ponad 60.000 osób, więc chyba przydaje się i może być dla Was inspiracją 🙂

Pozdrawiam Was moooocno i do usłyszenia niebawem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *