Motywy szydełkowe · Poradniki Wideo

Niezwykły element na szydełku

Dzisiaj dzielę się wzorkiem na prawdę niezwykłym. Oprócz słupków reliefowych, które uwielbiam, pojawią się też tutaj długie słupki narożne. Wszystko razem sprawia piękne wrażenie i myślę, że jeżeli lubicie dziergać z elementów, to taki motyw i wzór może Wam się przydać.

Teraz kilka szczegółów. Przede wszystkim dziergałam włóczką classic – jest dosyć cienka, dlatego też mój kwadrat ma bok długości 7cm. Robiłam szydełkiem 2,10mm. Jeżeli wybierzecie grubszą włóczkę i większe szydełko, wtedy automatycznie Wasz element będzie większy, bardziej puchaty i miękki.

Słupki reliefowe, które pojawiają się we wzorze, są wbijane od tyłu. TUTAJ znajdziecie mój filmik instruktażowy, jak wykonać właśnie takie słupki – jeżeli macie jakieś wątpliwości, zerknijcie. Oprócz tego mamy również słupki potrójne, narożne – fajny myk, bo rząd przerabiamy słupkami pojedynczymi, a potrójny wkłuwamy 2 rzędy niżej, tak że po jego przerobieniu jesteśmy na poziomie naszych słupków pojedynczych, za to potrójny pokrywa wysokość aż trzech okrążeń – jest wypukły, idzie nad robótką i wygląda bardzo dekoracyjnie.

el2

Każde okrążenie przerabiałam innym kolorem, tak aby było dobrze widoczne. I tak jak wspomniałam pod koniec filmu, gotowe elementy przypinam szpilkami – łapię nimi motyw w czterech rogach – do dywanu i spryskuję wodą. Pozostawiam do wyschnięcia – elementy nie sztywnieją, są miękkie, a jednocześnie nabierają równiutkiego kształtu.

el1 el3 el4

Zapraszam do obejrzenia filmu!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *