Literatura o szydełkowaniu

Motywy szydełkowe, nie tylko kwadratowe – książka

Motywy szydełkowe, nie tylko kwadratowe - książka

Tytuł: Motywy szydełkowe, nie tylko kwadratowe (koła, sześciokąty, kwadraty i inne niespotykane kształty)

Autor: Edie Eckman

Tłumaczenie: A. Chodkowska – Gyurics

Wydawnictwo: RM, Warszawa 2009

Liczba stron: 96

Oprawa miękka

Sugerowana cena: 29,90 zł.

Cudowna, niezastąpiona książka dla wszystkich, którzy w swoich pracach szydełkowych wykorzystują elementy, które później łączą tworząc większe formy. Wiemy doskonale jak pięknie wyglądają koce czy kapy na łóżko, które powstały z dziesiątek, a czasem nawet setek drobnych motywów.  Książka Ediego Eckmana jest prawdziwą skarbnicą pomysłów na wzory elementów – znajdziemy ich tu aż 140 ! Poszczególne części książki grupują motywy ze względu na ich kształt i tak mamy tu: kółka, sześciokąty, trójkąty, kwadraty i nietypowe kształty.

Na początku lektury, możemy powtórzyć wraz z autorem podstawy szydełkowania, czyli objaśnienia terminów, oznaczenia splotów, prawidłowe odczytywanie symboli. Zakończenie książki to pomysły na wykorzystanie gotowych motywów, wykresy i aranżacja.

Każdy element przedstawiony jest najpierw na zdjęciu, później mamy bardzo dokładny schemat, a na końcu opis wykonania. Czegóż chcieć więcej. Polecam tę książkę każdemu, kto interesuje się szydełkowaniem. Z pewnością nieraz po nią sięgniecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *