Opinie o włóczkach i kordonkach

Kordonek Maxi – opinie, recenzje

Kordonek: Maxi

Producent: Altin Basak

Skład: 100% bawełna

Motek: 100g

Długość: 565m

Druty: 2 – 2,5 mm

Szydełko: 1,5 mm

Egipska bawełna merceryzowana. Szczerze przyznam, że jest to mój ulubiony kordonek. Zrobiłam z niego wiele serwet na szydełku i doskonale się sprawdził. Maxi ma tą ogromną zaletę, że występuje w bardzo wielu barwach i odcieniach jednego koloru.  Popularne są również melanże w których kolory przenikają się, a robótka nabiera niezwykłego charakteru.

Kordonek Maxi jest bardzo wydajny i równy. Nitka jest raczej sztywna, a robótka nie wymaga mocnego usztywnienia. Pierzemy w ok. 60 stopniach Celsjusza.

Kordonek Maxi

Kordonek Maxi

Spotkać możemy również Maxi Metallic. Nitka kordonka spleciona jest ze złotą lub srebrną, błyszczącą nitką. Skład: 96% bawełna, 4% nitki metalizowanej. W 100 gramowym motku mamy ok. 530 m. Tego kordonku używamy do dziergania ozdób lub bardziej eleganckich wyrobów na specjalne okazje.

Kordonek Maxi

Inny rodzaj Maxi to Maxi Viscose. W 100 gramach mieści się 415 metrów kordonka. Skład: 72% bawełna, 28% wiskoza. Nitka jest równiutka, ale nieco grubsza od zwykłego, bawełnianego Maxi, bardziej miękka i z lekkim połyskiem.

Kordonek Maxi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *