Poradniki Wideo · ubrania na szydełku

Szydełkowa chusta – wzór

Cześć kochani! Uwielbiam robić chusty na szydełku. Teraz, jesienną porą, przydają się one jak nigdy. Pięknie, retro wyglądają, a do tego są niezwykle praktyczne. Można je narzucić na ramiona lub zamotać pod szyją. Jesienny chłód nie jest nam wtedy groźny. Dzisiaj zatem prezentuję chustę najnowszą – szmaragdową.

WZÓR

Wzór chusty ma wielką zaletę. Zaczynamy go od środka, co oznacza, że możemy dziergać tak długo, aż nam się skończy włóczka, lub po prostu zrobić chustę tak dużą jak nam pasuje. Wzór jest niezwykle prosty, ale i też piękny w tej swojej prostocie. Tak na prawdę powtarzamy naprzemiennie 2 rzędy, dlatego po zrobieniu fragmentu chusty nie ma potrzeby zaglądania w schemat i sprawdzania czy dobrze robimy. Wszystko szybko zostaje w naszej pamięci i chusta robi się właściwie sama 🙂

WŁÓCZKA

Moją szmaragdową chustę dziergałam włóczką Liloppi Swing. Jest to włóczka merynosowo-akrylowa z długimi przejściami kolorów. Mój swing nosił nazwę Emerald Treasure, czyli szmaragdowy skarb i sami musicie przyznać, że ta nazwa pasuje do niego jak ulał. Liloppi Swing dostaniecie w internetowym sklepie pełnym pięknych kłębuszków: Liloppi.pl. Zajrzyjcie tam koniecznie, bo jest na czym oko zawiesić 🙂 Na moją chustę poszedł dokładnie 1 motek czyli 1400m. Chusta ma wymiary: dłuższy bok 160cm, krótsze po 109cm. Dziergałam szydełkiem 2,5 mm.

Jeżeli chusta Wam się podoba i chcielibyście wydziergać podobną dla siebie, zapraszam na filmik w którym krok po kroku pokazuję jak zacząć, a później kontynuować dzierganie chusty wzorem, który widzicie na zdjęciach.