Szydełkowe różności

Piankowe puzzle – mata do blokowania

Cześć kochani! dzisiaj chciałabym Wam pokazać, co ostatnio nabyłam w Biedronce i jak mi się to przydaje przy blokowaniu serwetek. Mówię tu o piankowych puzzlach dla dzieci. W Biedronce dostępne były dwa zestawy – dla dziewczynek z myszką Miki i autkami dla chłopców … mi bardziej przypadły do gustu te z autkami … hmm, czy to o czymś świadczy? 😛

Kosztowały około 35 zł. Są duże, miękkie, składają się z 8 elementów i mają 1,5 cm grubości. Wymiary pojedynczego puzzla to 32 cm x 32 cm, a złożona mata ma 118 cm x 60 cm.

W zależności od wielkości robótki, którą chcemy blokować, łączymy odpowiednią ilość puzzli. Na zdjęciach widzicie, że ja robiłam to na tarasie 🙂

Ponieważ mam już niemiłe doświadczenia z pofarbowaniem serwetki przez to, na czym ją rozpięłam, dla pewności rozłożyłam na macie ręcznik i przypięłam go w rogach szpilkami, coby mi nie latał. Dodatkowo wybrałam ręcznik w pasy, tak aby łatwiej było mi potem równo rozpiąć prostokątny bieżnik.

Później już tylko dokładnie łapiąc szpilkami za pikotki rozpięłam mokrą serwetę i pozostawiłam do wyschnięcia. Szpilki bardzo wygodnie i łatwo wbijały się w piankowe puzzle. Nic się nie kruszy, jak w przypadku bloku styropianu, który używałam do tej pory. Mega wygoda! A po wszystkim puzzle złożyłam w paczuszkę i schowałam do szuflady.

O bieżniku opowiem Wam w następny poście, teraz chciałam Wam tylko polecić te piankowe puzzle, na prawdę fajna sprawa i duża wygoda. Ja kiedyś rozpinałam serwety na dywanie, potem na tapczanie, ostatnio na styropianie… to z perspektywy tych doświadczeń stwierdzam, że taka piankowa mata jest najlepsza.

ściskam Was mocno!