Literatura o szydełkowaniu

„Mollie potrafi” – recenzja – video

Moi kochani, trafiło dzisiaj w moje ręce czasopismo 'Mollie potrafi” nr 3/2014r. Przypuszczam, że większości z was ta gazeta jest doskonale znana. Przyznam się, że również o niej słyszałam, ale wcześniej jej nie kupowałam, a dzisiaj w końcu mam. 🙂

Przede wszystkim moją uwagę przykuła okładka na której pięknie prezentują się 2 szydełkowe buciki – modne sneakersy. Już to sprawiło, że jako osoba mająca totalnego fioła na punkcie szydełkowania, nie mogłam przejść obok tej gazety obojętnie.  W środku rzeczywiście znajdziemy dokładną i bardzo czytelną instrukcję, jak wyszydełkować trampki – dla dorosłych i dla dzieci.

Z takich szydełkowych tematów, które mnie najbardziej interesują, jest tu też opis wykonania szydełkowego poncha. Co ciekawe, do tego poncha należy zrobić kwiatki metodą koronki teneryfki. Pod koniec gazety można znaleźć obrazkowy tutorial krok po kroku zrobienia takiego kwiatka. Należy jednak dysponować dziurkowanym szablonem w którym w odpowiednich miejscach umieszczamy kołeczki i następnie przelatamy nitkę tak, aby na kołeczkach powstały pętelki imitujące płatki kwiatka.

W czasopiśmie znajdziemy też instrukcję wykonania pojemnika z hooked zpagetti. Ponieważ szpula zpagetti stoi u mnie na półce i czeka na swoją kolej – ten artykuł bardzo mi się przyda.

Kolejny pomysł w „Mollie potrafi” to szydełkowe podkładki zaprojektowane przez Emmę Lamb. Według autorki mają nadać kuchni „swojski, sielankowy klimat”.

Kolejna propozycja to warcaby zaprojektowane przez Agnieszkę i Marcina Ratyńskich z Amiqsa. Plansza wydziergana jest na drutach, a pionki na szydełku.

Na pozostałych stronach gazety znajdziecie najróżniejsze pomysły prac w zakresie handmade’u. A więc mamy tu: haftowanie, decupage, sutage,  szycie, filcowanie, scrapbooking, pufę na drutach i quilty. Do wyboru do koloru. Każdy kto zajmuje się i pasjonuje się rękodziełem, znajdzie tu coś dla siebie.

Na końcu gazety dowiecie się czym jest „yarnbombing” – a ja opowiem Wam o tej akcji już niedługo 🙂