Opinie o włóczkach i kordonkach · Poradniki Wideo

Kordonek puppets – recenzja – video

Kordonek: Puppets 10 Eldorado

Producent: Coats

Skład: 100% merceryzowana bawełna

Motek: 50 gram

Długość: 265 metrów

Druty: 2 – 2,5

Szydełko: 1,50 – 1,75 mm.

Cena orientacyjna: 9, 10 zł; 9,60 zł

Kordonek ten pojawił się na rynku w 2012 roku, tak więc jest stosunkowo nowy. Zaletą jego niewątpliwą jest duża gama kolorystyczna. Według producenta nadaje się do robótek szydełkowych, na drutach jak i do frywolitek.

I teraz, moi drodzy, moja opinia, jak najbardziej subiektywna. Szydełkuję teraz tym kordonkiem, kupiłam go ze względu na kolor – mam zamówienie na turkusowe serweteczki. Powiem Wam, że szydełkuje mi się bardzo ciężko. W porównaniu na przykład do mojej ukochanej Maxi, puppets jest sztywny, szorstki, trudno przesuwa się po szydełku. Sploty wychodzą grube, toporne, ukute, nie ma tej zwiewności, koronki – jaka powinna powstawać przy szydełkowaniu. Poza tym dużo wysiłku wkładam w dzierganie – chodzi mi tu o techniczną stronę pracy.  Ciężko przesuwa się nitka i po mniej więcej godzinie dziergania zaczął boleć mnie nadgarstek i palce, a w końcu zaczęło mi przy każdym ruchu coś w tym nadgarstku strzelać! Po raz pierwszy w życiu coś takiego mi się przytrafiło… Musiałam przerwać pracę i odpocząć.

Podsumowując, puppets mi nie leży i już go więcej nie kupię. Jego plus to kolorystyka i nazwa, bo puppets brzmi jak muppets 🙂 i pozytywnie mi się kojarzy.

Podkreślam jednak – takie są moje odczucia, a przecież każdy z nas jest inny, ma inny gust i upodobania, tak więc może wam puppets akurat przypadnie do gustu.