ubrania na szydełku

Chusta Favola

szydełkowa chusta

Favola to po włosku „bajka”. Taki jest też ten wzór na szydełkową chustę – bajkowy. Delikatny, symetryczny, spokojny i bardzo przyjemny w robocie. Cieszę się ogromnie, że udało mi się zostać testerką tegoż wzoru i jako jedna z pierwszych mogłam stworzyć według niego chustę 🙂

WZÓR

Wzór chusty Favola opracowała i stworzyła Dagmara z blogu Skład rękodzieła – pracownia Dagmary. Podziwiam ogromnie umiejętność tworzenia własnych, autorskich wzorów, bo ja kompletnie nie mam do tego głowy. Jedynie co udało mi się wymyślić swego czasu, to wzór na śniegowe podkładki pod kubki, ale to przecież maleńka forma – nijak się ma do wzoru na chustę ….

Wzór, jak widzicie na zdjęciach, jest dość prosty, ale w tej swojej skromności jest bardzo piękny. Zaczyna się go dziergać od środka, tak więc chustę można powiększać w nieskończoność, powtarzając kolejne fragmenty wzoru. Wyjątkowe jest też wykończenie chusty. Dagmara sugerowała, by popcorny, które wyglądają jak małe kuleczki-koraliki zrobić kontrastowym kolorem, posłuchałam Jej i nie żałuję 🙂 Brzeg pięknie komponuje się z całą chustą i dodaje jej wiele uroku.

szydełkowa chusta Favola

Gdybyście mieli ochotę Favolę zrobić dla siebie, to wzór jest już do kupienia na Ficori.com oraz na Ravelry. Zachęcam ogromnie, bo chusta, jak sami widzicie, prezentuje się bardzo pięknie, a z jej szydełkowaniem poradzi sobie nawet osoba początkująca w dzierganiu.

WŁÓCZKA

Do zrobienia chusty korzystałam z 2 motków włóczki scheepjes whirl w kolorach różu, szarości i ciemnego beżu. W trakcie roboty kombinowałam z łączeniami kolorów z obu kłębków, tak aby ominąć najciemniejszy odcień. Bardzo lubię włóczkę scheepjes, niesamowicie wygodnie mi się nią dzierga. Używałam szydełka 2,5 mm. Chusta wyszła jak dla mnie spora, ponieważ noszę chusty omotane pod szyją, więc bardzo wielkie one być nie mogą. Favoli bok dłuższy ma 160cm, a boki krótsze po 110cm. Już się nie mogę doczekać chłodniejszych dni, kiedy będę mogła chustę założyć – mam bladoróżową kurtkę, więc chusta ładnie się wpasuje kolorystycznie.

Szydełkowa chusta Favola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *