Literatura o szydełkowaniu

„Robótki na paluszkach” Barbary Palewicz-Ryży — recenzja

  • Tytuł: Robótki na paluszkach
  • Autor: Barbara Palewicz-Ryży
  • Ilustrator: Karolina Kózka-Wrodarczyk
  • Wyd. REA-SJ 2017
  • Stron: 119

Cześć kochani! Dzisiaj chciałabym Wam pokazać książkę, która ostatnio trafiła w moje ręce i troszkę o niej opowiedzieć. Jest to pozycja bardzo interesująca dla każdej dziewiarki, dlatego mam nadzieję, że książka Was zaciekawi i może sami zechcecie spróbować niezwykłej techniki dziergania opisanej tutaj.

Autorką książki jest Barbara Palewicz-Ryży. Pani Barbara prowadzi blog oraz program telewizyjny pt. „Sztrykowanie na ekranie”. W książce pokazuje jak stworzyć dzianinę bez żadnych przyrządów, żadnych narzędzi, wyłącznie przy pomocy własnych dłoni. Nie potrzebujemy drutów ani szydełka, jedynie sprawne palce. Właśnie dlatego tytuł ksiązki to „Robótki na paluszkach”.

Książka jest przepięknie wydana, bardzo czytelna, pełna dokładnych, szczegółowych zdjęć autorstwa Karoliny Kózki-Wrodarczyk. Też dzięki tym zdjęciom książka staje się pasjonującym przewodnikiem i samouczkiem dla każdego kto chce opanować metodę dziergania na palcach.

Przyznam Wam się, że mi ta metoda przypomina nieco pracę na obręczach dziewiarskich 🙂 Tylko tu obręczą jest nasza dłoń, a palce to kołeczki – wystarczy oplatać odpowiednio palce włóczką, a następnie przekładać pętelki.

Jest to coś nowego, coś niezwykłego i coś czego z pewnością warto spróbować. Ja na pewno usiądę i sprawdzę własnoręcznie, jak wychodzi mi technika dziergania na palcach. Tymczasem Was zapraszam na filmik w którym dokładniej możecie sami książkę obejrzeć i usłyszeć więcej szczegółów na jej temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *