Literatura o szydełkowaniu · Uncategorized

„Szydełkowe kapcie dla całej rodziny” Ira Rott – recenzja książki

Tutuł: Szydełkowe kapcie dla całej rodziny Autor : Ira Rott Tłumaczenie: Dominika Kielan Wydawnictwo Publicat 2022 Stron 126 Cześć kochani!!! Dzisiaj wpis wyjątkowy, ponieważ chcę Wam pokazać książkę jaka ostatnio do mnie dotarła. Dzięki współpracy z wydawnictwem Publicat (bardzo dziękuję!), stałam się posiadaczką książki, która jest prawdziwą perełką i przyda się z pewnością każdej osobie,… Continue reading „Szydełkowe kapcie dla całej rodziny” Ira Rott – recenzja książki

Teraz dziergam

Mandala Eufloria

Cześć kochani!!! Dzisiaj chciałabym pokazać Wam początek czegoś pięknego! @Ayaticrochet oraz @julitkowe.sprawki – dwie niesamowicie utalentowane dziewczyny, stworzyły niezwykły wzór mandali! Na zdjęciu jest sam jego początek i już można zauważyć strukturalność wzoru, to jak jest trójwymiarowy, wielowarstwowy. Ilość reliefów, popcornów, oryginalnych splotów, sposobów przerabiania – tylko z początku wydaje się bardzo skomplikowane w robocie,… Continue reading Mandala Eufloria

ubrania na szydełku

Szydełkowa chusta Ariel

Cześć kochani! Najwyższa już pora przedstawić Wam najnowsze dzieło moich rąk 🙂 Oto cudna chusta Ariel dziergana według wzoru autorstwa Pomysłowa Dobromirka. Wzór jest do zakochania, pełen reliefów, a więc chusta jest mięciutka, puchata i cieplutka. Dzierga się bardzo prosto, wszystko wychodzi idealnie prosto, sam wzór rozpisany jest przejrzyście, zrozumiale nawet dla początkujących w szydełkowaniu.… Continue reading Szydełkowa chusta Ariel

Opinie o włóczkach i kordonkach

Zakupy włoczkowe

Cześć kochani!!! Wpadam dziś do Was, aby pokazać Wam jakie cuda do mnie ostatnio przyszły. To przepiękny kokonek w odcieniach szarości – aż do czerni – ze srebrną niteczką, a do tego dawca, czyli 250 metrów ostatniego, zewnętrznego koloru. Dużymotek ma aż 1500 metrów i jest to bawełna z akrylem pól na pół. Niesamowicie mieni… Continue reading Zakupy włoczkowe

Szydełkowe mandale

Szydełkowa mandala

Cześć kochani!!! Dzisiaj przedstawiam coś, z czego jestem bardzo dumna. Jakiś czas temu pokazywałam Wam słoneczną serwetę wydzierganą kordonkiem Scheepjes Maxi Rush według wzoru Ley Lines autorstwa Draiguna. Zakochałam się w tym wzorze i już wtedy wiedziałam, że powstanie z niego jeszcze coś więcej. Dla przypomnienia, serweta: Wybór padł na mandalę. Niteczka to kokonek od… Continue reading Szydełkowa mandala

Teraz dziergam

Chusta Ariel – work in progress

Cześć kochani!!! Ostatnio dużo czasu spędzam nad szydełkowaniem chusty, która pod wieloma wzgędami jest dla mnie wyjątkowa! Przede wszystkim muszę napisać, że od samego początku zakochałam się we wzorze chusty, o pięknie brzmiącej nazwie Ariel. Autorką wzoru jest Karolina z blogu Pomysłowa Dobromirka. Karolina jest genialnie uzdolniona jeżeli chodzi o tworzenie wzorów i wszystkie jej… Continue reading Chusta Ariel – work in progress

Szydełkowe różności

Futrzani pomocnicy w szydełkowaniu

Cześć kochani!!! Ciekawa jestem, czy i Wy macie swoich futrzastych pomocników w szydełkowaniu? Tak się składa, że do mojej rodziny należą 3 koty i 2 psy – i wszyscy zakochani są w niteczkach! Kiedy szydełkuję, zawsze mam pod łokciem czyjś zimny nos (i nie jest to nos mojego męża 🙂 ). Czasem zdarza się też,… Continue reading Futrzani pomocnicy w szydełkowaniu

Szydełkowe mandale · Teraz dziergam

Mandala Mandi – część 1

Cześć kochani!!! Dzisiaj przedstawiam Wam część pierwszą przepięknej mandali, którą obecnie dziergam. Autorką tego cudnego wzoru jest Joasia z @dziergaśkiAśki – znajdziecie Ją z łatwością na facebooku. Mandala na zdjęciu nazywa się Mandi. Będzie dużo większa, mam nadzieję wykorzystać cały moteczek, który widzicie na zdjęciu. Niteczka jest złożona z 3 nitek bawełnianych + jedna lureksowa… Continue reading Mandala Mandi – część 1

Teraz dziergam

Nowy projekt szydełkowy

Cześć kochani!!! Oj dzieje się u mnie na szydełku. Tyle pięknych projektów rozpoczętych, nowe się pojawiają, bo ten miesiąc obfituje w cale. Do tego na początku września pojawi się dla mnie bardzo ważny projekt o którym Wam jeszcze napiszę. Tymczasem wzięłam na warsztat coś prostego, ale bardzo słodkiego i różowego. Powstanie bieżnik, który pięknie wpasowałby… Continue reading Nowy projekt szydełkowy

Teraz dziergam

Poszewki na poduszki – część 1

Cześć kochani!!! Chociaż najnowszy projekt skończony dopiero w połowie, chciałam Wam go pokazać już teraz, a dlaczego, zaraz powiem. Na zdjęciu widzicie przody najnowszych szydełkowych poszewek na poduszki. Boki mają po 40 cm, dziergałam włóczką YarnArt Everest Daylight szydełkiem 3 mm. Wzór, który wykorzystałam, stworzyła @YagaYagaHandmade – znajdziecie Ją łatwo na Facebooku i Instagramie, i… Continue reading Poszewki na poduszki – część 1