Dekoracje bożonarodzeniowe · Gwiazdki śniegowe

Szydełkowa gwiazdka z ananasków

Cześć kochani!!! Czy ktoś nie lubi ananasków? Ja uwielbiam Serweteczka na zdjęciu powstała z 6 ananasków, które pięknie tworzą gwiazdkę. Ten wzór jest bardzo popularny przy tworzeniu czubka na choinkę – wystarczy zszyć brzegi dwóch takich gwiazdek, dorobić pomiędzy ramionami dziubek na czubek choinki, wypełnić ananaski nadmuchanymi balonikami i usztywnić. Przyznać się, kto popełnił już… Continue reading Szydełkowa gwiazdka z ananasków

Szydełkowe różności

Szczęśliwego Nowego 2023 Roku!

Cześć kochani!!!To niesamowite, jak czas szybko biegnie. Dopiero pisałam, że zbliżają się Święta, a one już minęły. Teraz Sylwester i czekamy na Nowy Rok. A ten czas sprzyja podsumowaniom… Szydełkowo ten rok był dla mnie bardzo dobry. Szydełko dzielnie śmigało mi w dłoniach, powstało wiele pięknych, wyjątkowych rzeczy. Poznałam też tutaj wielu z Was i… Continue reading Szczęśliwego Nowego 2023 Roku!

Dekoracje bożonarodzeniowe · Gwiazdki śniegowe

Szydełkowa gwiazdka

Cześć kochani!!! Skoro Święta już tak blisko, skupiam się teraz na szydełkowaniu Bożonarodzeniowych dekoracji. Śnieżynki należą zdecydowanie do moich ulubionych. Wzór, który widzicie na zdjęciu, przypadł mi ogromnie do gustu, zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Żałuję, że nie trafiłam na niego wcześniej i nie wydziergałam więcej takich gwiazdeczek. Oto kilka danych technicznych: dziergałam kordonkiem Kaja… Continue reading Szydełkowa gwiazdka

Szydełkowe różności

Koszyczek ze sznurka

Cześć kochani!!! Nie wiem jak Wy, ale ja się bardzo lubię uczyć nowych rzeczy. Zawsze bardzo kusiło mnie szydełkowanie ze sznurka, ale nigdy jakoś czasu ani sposobności nie było. Podglądałam więc tylko w internecie, jakie piękne koszyki, dywany, dekoracje tworzą niektóre z Was. Jakiś czas temu jednak postanowiłam spróbować i zamówiłam zestaw do zrobienia koszyczka.… Continue reading Koszyczek ze sznurka

Małe serwetki

Szydełkowa serwetka

Cześć kochani!!! Dzisiaj chciałabym pokazać Wam serwetkę inną niż wszystkie 🙂 Po pierwsze jest dwukolorowa: szaro-różowa. Bardzo lubię połączenie tych kolorów. Po drugie ma dosyć unikalny kształt, przypominający owal. Po trzecie, wzór przedstawia kwiat w centrum, otoczony ażurem okienek. Bardzo to delikatnie i uroczo wygląda, prawda? Serwetkę dziergałam kordonkiem Kaja 15 w kolorach szarym i… Continue reading Szydełkowa serwetka

ubrania na szydełku

Ciepła, szydełkowa opaska na głowę

Cześć kochani!!! W Gnieźnie zima już na całego, chociaż dzisiaj cały śnieg zniknął 🙁 Niemniej jest zimno i dla tych, którzy nie lubią nosić czapek, mam fajną propozycję. Na zdjęciu widzicie ciepłą, puchatą, grubiutką, szeroką opaskę na głowę. Jej ozdobą jest pleciony warkocz. Do tego, zrobiona jest ściegiem ściągaczowym, dlatego jest elastyczna i idealnie otula… Continue reading Ciepła, szydełkowa opaska na głowę

Małe serwetki

szydełkowa serwetka

Cześć kochani!!! Przedstawiam najnowsze maleństwo, które własnie zeskoczyło z mojego szydełka. Serwetka ma 28 cm średnicy, wydziergałam ją kordonkiem Maxi w kolorze rozbielonej żółci, szydełkiem 1,50 mm. Wzór jest bardzo prosty, ażurowy, delikatny. To było niezwykle relaksujące dzierganie 🙂 Moi drodzy, czy czujecie już nadchodzące święta, tzw. „Christmas vibes”? Ja już je czuję, bo w… Continue reading szydełkowa serwetka

ubrania na szydełku

Chusta Pocahontas

Cześć kochani!!! Przedstawiam Wam dzisiaj cudnej urody chustę, której wzór stworzyła genialna Karolina Pomyslowa Dobromirka . Chusta nazywa się Pocahontas i po Arielce jest kolejnym moim ulubionym wzorem tej autorki! Nie ma tu pufek (hura!), ale za to są obłędne reliefy dzięki którym chusta zyskuje mięciutką, ciepłą, trójwymiarową fakturę. Moja Pocahontas powstała z 1600 metrowego… Continue reading Chusta Pocahontas

Dekoracje bożonarodzeniowe · Gwiazdki śniegowe

Gwiazdeczka SuperNowa

Cześć kochani!!! Czy czujecie powoli, że coraz bliżej święta? Przyznam się Wam, że u mnie w domu zaczęliśmy już małe przygotowania do tych wyjątkowych dni w roku. Dzisiaj rano pakowałam pierwsze prezenty, a kilka dni temu kupiłam sporo przecudnych dekoracji Bożonarodzeniowych. Dziergam też w wolnych chwilach bielutkie śnieżynki na choinkę i nie tylko. Może właśnie… Continue reading Gwiazdeczka SuperNowa

ubrania na szydełku

Chusta szydełkowa „Ariel”

Cześć kochani! Pamiętacie jeszcze ten niesamowity motek srebrzystych szarości? Pełne 1500 metrów z 250 metrowym dawcą – wszystko ze srebrną, skrzącą się w świetle niteczką. Obłęd, prawda? 😛 No więc z dumą mogę w końcu Wam donieść, że motki zamieniły się w chustę, którą dzisiaj własnoręcznie wręczyłam przyszłej właścicielce i wyglądała ona na bardzo zadowoloną… Continue reading Chusta szydełkowa „Ariel”