Bieżniki na szydełku · Technika filet

Szydełkowy bieżnik „Peonie”

Cześć kochani!!! Dzisiaj chciałabym pokazać Wam cudny bieżnik, który wydziergałam według wzoru autorstwa @szydloAdama. Wzór nazywa się Peonie i można go zakupić u autora, którego bez problemu znajdziecie na Facebooku. Adam tworzy przepiękne wzory, bardzo szczegółowo i czytelnie rozpisane- wiem, bo Peonie to nie pierwszy Jego wzór, który miałam przyjemność szydełkowac. Bardzo polecam Wam zajrzeć do… Continue reading Szydełkowy bieżnik „Peonie”

Zakupy

Szydełkowe zakupy

Cześć kochani!!!Chciałabym dzisiaj pokazać Wam moje ostatnie zakupy w @miladruciarnia ❤️. Zakupy stricte szydełkowe. Od kilku już lat jestem wierną fanką szydełek Tulip Etimo. Kiedy przesiadłam się na nie z popularnych biedronkowych, tych z kolorowymi rączkami, poczułam ogromną różnicę! Profilowana rączka sprawia, ze szydełko trzyma się bardzo wygodnie, a nadgarstek podczas pracy tak się nie męczy. Metalowa… Continue reading Szydełkowe zakupy

ubrania na szydełku

Szydełkowy szal Meridiana

Cześć kochani!!! Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić Meridianę – cudny wzór autorstwa Karoli Pomysłowa Dobromirka. Wzór ten można wykorzystać do bardzo wielu projektów szydełkowych – sukienek, sweterków, otulaczy, chust, czy tak jak ja – do szali. Mój szal, ten który widzicie na zdjęciach, ma 140 cm długości i 50 cm szerokości. Użyłam do niego dwóch motków… Continue reading Szydełkowy szal Meridiana

Bieżniki na szydełku

Bieżnik Pina Colada

Cześć kochani!!!Dzisiaj chciałabym pokazać Wam przepiękny bieżnik, który ostatnio wydziergałam. Autorką wzoru jest Monika z @zamotane_historie ❤️. Zaś nazwa wzoru to Pina Colada. Bieżnik składa się z dwóch części: środkowej, ażurowej oraz bardzo dekoracyjnego, bogatego brzegu, którego głównym elementem są szydełkowe ananaski. Całość prezentuje się bardzo pięknie i retro. Wielką zaletą wzoru jest to, ze możemy dowolnie… Continue reading Bieżnik Pina Colada

Opinie o włóczkach i kordonkach

Włóczka ombre

Cześć kochani!!! Jeżeli tu od czasu do czasu zaglądacie, z pewnością wiecie, że jestem wielką fanką kłębuszków ombre. Motki ombre – dla wyjaśnienia – to taka włóczka, która ma długie i stopniowe przejścia kolorów – w przeciwieństwie do melanżu, gdzie przejścia są króciutkie. Włóczka ombre cudownie nadaje się do dziergania chust, szali, sweterków, a nawet… Continue reading Włóczka ombre

Teraz dziergam

Nowy szydełkowy projekt

Cześć kochani!!! Przedstawiam Wam dzisiaj początek nowego projektu i cudowną włóczkę w pięknym miętowym kolorze, jaką ostatnio nabyłam. Zacznijmy od niej właśnie… Włóczka, którą widzicie na zdjęciu to Alize Cotton Gold, jej skład to 55% bawełenki i 45% akrylu. Każdy motek waży 100 gram i ma 330 metrów niteczki. Włóczka jest niesamowicie równiutka, milutka i… Continue reading Nowy szydełkowy projekt

ubrania na szydełku

Szydełkowa chusta – ratan – cz.1

Cześć kochani! Chciałabym Wam dzisiaj pokazać początek chusty, którą teraz dziergam. Będzie to chusta wyjątkowa, bo dla mnie 🙂 Jak ten przysłowiowy szewc, który bez butów chodzi, sama posiadam tylko jedną chustę i już najwyższa pora mieć coś nowego. Wzór ma nazwę „ratan” i jak widzicie przypomina plecionkę. Jest cudowną alternatywą dla klasycznego mchu. Gęściutki,… Continue reading Szydełkowa chusta – ratan – cz.1

Duże serwety

Szydełkowa serweta

Cześć kochani!!! Dzisiaj chciałabym Wam poakzać serwetę, którą zrobiłam już jakiś czas temu. Musiała swoje odczekać w kolejce do zblokowania 🙂 Jak widzicie, serweta jest dosyć spora, niestety dokładnych wymiarów jej nie znam, ponieważ zapomniałam ją zmierzyć przed wysłaniem do jej obecnej właścicielki. Dziergałam ją dwoma kolorami kordonka Maxi: jasnożółtym i niteczką w kolorze starego… Continue reading Szydełkowa serweta

Dekoracje bożonarodzeniowe · Gwiazdki śniegowe

Szydełkowa gwiazdka z ananasków

Cześć kochani!!! Czy ktoś nie lubi ananasków? Ja uwielbiam Serweteczka na zdjęciu powstała z 6 ananasków, które pięknie tworzą gwiazdkę. Ten wzór jest bardzo popularny przy tworzeniu czubka na choinkę – wystarczy zszyć brzegi dwóch takich gwiazdek, dorobić pomiędzy ramionami dziubek na czubek choinki, wypełnić ananaski nadmuchanymi balonikami i usztywnić. Przyznać się, kto popełnił już… Continue reading Szydełkowa gwiazdka z ananasków

Szydełkowe różności

Szczęśliwego Nowego 2023 Roku!

Cześć kochani!!!To niesamowite, jak czas szybko biegnie. Dopiero pisałam, że zbliżają się Święta, a one już minęły. Teraz Sylwester i czekamy na Nowy Rok. A ten czas sprzyja podsumowaniom… Szydełkowo ten rok był dla mnie bardzo dobry. Szydełko dzielnie śmigało mi w dłoniach, powstało wiele pięknych, wyjątkowych rzeczy. Poznałam też tutaj wielu z Was i… Continue reading Szczęśliwego Nowego 2023 Roku!