Humor szydełkowy

Szydełkowy humor

Nie wiem, jak Wy uważacie, ale dla mnie to sama prawda. 🙂 Mam dokładnie tak samo jak na obrazku, nigdy nie mogę skończyć szydełkować, zawsze jeszcze chociaż jeden rząd, jeszcze następne okrążenie … i tak w nieskończoność. Dzierganie ma w sobie zdecydowanie coś uzależniającego – jak raz się zacznie i połknie bakcyla, za nic nie… Continue reading Szydełkowy humor

Duże serwety

Serweta robiona techniką siatkową

Witajcie kochani!!! Ostatnio bardzo dużo szydełkuję. Powstaje wiele koronkowych serwetek, dlatego bardzo ucieszyłam się, gdy znajoma poprosiła mnie o zrobienie prostokątnej serwety techniką siatkową, czyli popularnie zwaną filetem. Uwielbiam dziergać filetem – bardo przy tym odpoczywam, robienie kolejno pustych i pełnych okienek powoduje, że wpadam niemal w trans, myśli biegną daleko, a ręce same machają… Continue reading Serweta robiona techniką siatkową

Szydełkowe różności

Zakupy włóczkoholiczki

Cześć moje kochane!!! Z grupy szydełkowej wiem, że nie tylko ja odwiedziłam dzisiaj jeden z supermarketów, gdzie była dostawa fajnej włoczki za okazyjną cenę. Jak przystało na włóczkoholiczkę, zakupiłam pokaźną ilość motków, a raczej motów – bo są one na prawdę sporej wielkości. Jeden motek ma 400g, 1200 metrów i jest 100% poliakrylem. Brałam co… Continue reading Zakupy włóczkoholiczki

Duże serwety

Szydełkowa serweta z 7 motywów

Hejka kochane!!! Co tam u Was na szydełku? Ja niedawno skończyłam serwetę na zamówienie. Jedna z moich większych prac, bo serweta ma średnicę 75cm.  Składa się z 7 okrągłych motywów, które otoczone są szerokim koronkowym brzegiem. Dziergałam szydełkiem 1,25mm i oczywiście wykorzystałam kordonek Maxi w kolorze ecru. Teraz, jako przerywnik, szydełkuję coś mniejszego i już… Continue reading Szydełkowa serweta z 7 motywów

Małe serwetki

Szydełkowa podstawka pod kubek

Kochane!!! Witam Was serdecznie we wrześniu – zapowiada się piękny i słoneczny. Oby tylko jeszcze był nieco chłodniejszy, bo nie wiem jak Wy, ale ja upałów mam już powoli dość. Wakacje się skończyły, czas wracać do pracy. Dziecko moje zaczęło ambitnie wstawać o 6 rano i szykować się do szkoły powtarzając jeszcze materiał. Ja próbuję… Continue reading Szydełkowa podstawka pod kubek

Szydełkowe różności

Granny Square Day – Dzień Babcinego Kwadracika

Moi kochani, spieszę donieść, że dzisiaj obchodzimy niezwykłe święto 🙂 Otóż dzisiaj swój dzień ma chyba najpopularniejszy wzór szydełkowy – babciny kwadracik. Czemu zawdzięcza swoją popularność??? Przypuszczam, że jednym z powodów jest prostota jego wykonania – kwadrat wykonuje się w kolejnych okrążeniach, analogicznie dodając słupki w każdym rzędzie – dlatego po jednokrotnym spojrzeniu na schemat,… Continue reading Granny Square Day – Dzień Babcinego Kwadracika

Duże serwety

Brzoskwiniowa serweta z kordonka nowosolskiego

Pierwsza próba kordonków nowosolskich wypadła pomyślnie … Niedługo recenzja, a dzisiaj brzoskwiniowa serweta. Piękny, ażurowy wzór, 52 cm średnicy. Na ciemnym tle prezentuje się bardzo ładnie. Wzór łatwy w dzierganiu, bardzo przyjemny… Wiem, że dosyć często pojawia się na szydełkowych blogach, nie dziwię się, bo serweta wychodzi wyjątkowo atrakcyjnie. Ja już mam plany na kolejną… Continue reading Brzoskwiniowa serweta z kordonka nowosolskiego

Duże serwety

Serweta w kolorze blue

Witajcie moi kochani!!! Po nadmorskich wojażach, wydziergałam serwetę w kolorze błękitnym, ale takim jasnym, rozbielonym, pastelowym. Oczywiście kordonek Maxi. Szydełko 1,25mm. Wzór delikatny, ażurowy, serwetę robiło się szybko i niezwykle miło. Wyszła spora, bo jej średnica to 50cm. Jak widać na zdjęciach, pięknie wpasowała się na mój okrągły stoliczek. Pogoda nad morzem mnie nie rozpieszczała,… Continue reading Serweta w kolorze blue