Szydełkowe różności

Nowy projekt

Witajcie kochani!!! Chciałam Wam dzisiaj tylko króciutko pokazać, że nie próżnuję, ale powstaje nowy projekt – świąteczny. Cudne kolory, piękny wzór – mam nadzieję, że będzie Wam się podobał, tak samo jak mi. To już ostatni dzwonek, aby wydziergać jeszcze jakieś ozdoby na Święta, wszak to już za tydzień 🙂 Przyznam Wam się, że szydełkuje… Continue reading Nowy projekt

Dekoracje bożonarodzeniowe · Poradniki Wideo

Zimowe sople z perełką

Witajcie kochani!!! Natknęłam się ostatnio na prosty wzór szydełkowego sopelka – takiego do zawieszenia na choince. Pomyślałam, że pokażę Wam, jak go wykonać. Ozdobiłam go jedną perełką, bo sopelek, który się topi zazwyczaj ma na samym czubku wiszącą kropelkę wody – tak więc koralik lub perełka jak najbardziej pasują do takiego szydełkowego sopelka. Dziergałam z… Continue reading Zimowe sople z perełką

Szydełkowe różności

Rozwiązanie zagadki

Cześć kochani! Tak jak obiecałam, jest środa i publikuję rozwiązanie kłębuszkowej zagadki, którą ostatnio tu wrzuciłam. Chciałam Wam przede wszystkim ogromnie podziękować za wzięcie udziału w zabawie – na grupie szydełkowej i fanpagu zostawiło swoją odpowiedź w komentarzu ponad 1,500 osób. Zdania co do wyniku były podzielone – więc na górze widzicie grafikę, która rozwiewa… Continue reading Rozwiązanie zagadki

Humor szydełkowy

Jakie to prawdziwe :)

Cześć kochani!!! Chyba każdy kto szydełkuje i kocha to, ma problem z miejscem na kłębuszki, moteczki, szpuleczki itd. Już Wam pisałam, że pasmanterie darzę szczególnym uczuciem i zawsze wychodzę z nich ze sporymi zakupami, dlatego u mnie włóczkowych zapasów przyrasta w zastraszającym tempie. Mój małżonek zwykł mówić, że spokojnie moglibyśmy sklep z nitkami otworzyć 😉… Continue reading Jakie to prawdziwe 🙂

Szydełkowe różności

Zagadka!

Witajcie moi drodzy! Dzisiaj zapraszam Was do wzięcia udziału w kłębuszkowej zabawie. Na górnej grafice widzicie prostą zagadkę logiczną. Należy podać wynik, który powinien znaleźć się w miejscu dwóch znaków zapytanie. Pozornie wszystko wygląda na banalnie proste, ale … uważajcie, łatwo się pomylić 😉 Na odpowiedzi czekam w komentarzach. W środę podam Wam prawidłowy wynik… Continue reading Zagadka!

Szydełkowe różności

Szydełkowa niedziela

Witajcie kochani!!! Ależ ta niedziela zapłakana!!! U mnie od rana leje rzęsisty deszcz – nawet psy nie chciały rano wyjść na dwór, ja niestety musiałam udać się do sklepu po małe spożywcze zakupy, ale poza tym nie zamierzam dzisiaj wystawiać nosa na zewnątrz. Okopuję się w pokoju i łapię za szydełko. Jak widzicie na załączonym… Continue reading Szydełkowa niedziela

Dekoracje bożonarodzeniowe

Podkładki w kształcie bombek – video poradnik

Cześć kochani!!! Ostatnio odkryłam cudowny wzór na świąteczne podkładki. To właśnie do tego wzoru zakupiłam kolorowe motki Mimozy, o których już Wam pisałam we wcześniejszym poście. Podkładki przypominają kształtem bombki na choinkę. Są bardzo proste i szybkie w szydełkowaniu, dlatego z powodzeniem zdążycie je zrobić przed świętami. Na wigilijnym stole będą się z pewnością pięknie… Continue reading Podkładki w kształcie bombek – video poradnik

haft krzyżykowy

Sal krzyżykowy w ciemno – odsłona 1

Oprawiłam dzisiaj jeden z hafcików przysłanych przez Elę w ramach „Salu krzyżykowego w ciemno”. Ela sama te wzory zaprojektowała i z okazji nadchodzących Świąt, do przepięknej, rozświetlonej choineczki dodała maleńki haft Świętej Pary z Dzieciątkiem. Oba wzorki strasznie mi się podobają i bardzo miło się je wyszywało. Wykorzystałam mulinę DMC i haftowałam 2 nitkami na… Continue reading Sal krzyżykowy w ciemno – odsłona 1

Szydełkowe różności

Jak człowiek walczy z zimową depresją

Więc jest zima … jest szaro, buro, zimno, śniegu ani ciut ciut. Człowiek jakiś taki zniechęcony od rana, patrzy się w to okno i w sumie, to tylko mu się spać chce, nic innego. W końcu jednak ubiera się – co samo w sobie jest czynnością długą i męczącą, bo trzeba nałożyć na siebie kilka… Continue reading Jak człowiek walczy z zimową depresją

Gwiazdki śniegowe

Szydełkowa gwiazdka – eksperyment z nową włóczką

Cześć kochani!!! Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, co ostatnio wydziergałam i szczególną uwagę zwrócić Wam na włóczkę. Włóczka nazywa się Pirilti Natura i jest to w 69% poliester i 31% lureks. Gdy ją zobaczyłam na półce w pasmanterii, od razu pomyślałam, że będzie idealna na szydełkowe gwiazdki. Włóczka ma sztuczny, błyszczący włosek, który w świetle skrzy… Continue reading Szydełkowa gwiazdka – eksperyment z nową włóczką