Teraz dziergam

Coś nowego … coś zielonego …

Cześć moi drodzy 🙂 Pomimo przepięknej pogody i ogromu czasu, który spędzam na ogrodzie – kopiąc, pieląc, siejąc i sadząc … staram się nie zapominać o szydełku. W tej chwili mam zaczęte 3 projekty – jeden kończę, w drugim jestem dokładnie po środku, a trzeci widzicie na powyższym zdjęciu 🙂 Zaczęłam go wczoraj i jest… Continue reading Coś nowego … coś zielonego …

Teraz dziergam

Ślub Meghan Markle i księcia Harry’ego

Cześć kochani! Po prostu nie mogę nic nie napisać o wczorajszym dniu i o ślubie Meghan Markle i księcia Harry’ego. 19 maja przejdzie do historii jako dzień jednej z ważniejszych uroczystości w królewskiej rodzinie z Wielkiej Brytanii. Obaj wnukowie królowej Elżbiety budzą wielką sympatię i zainteresowanie na całym świecie. 7 lat temu ślub brał książe… Continue reading Ślub Meghan Markle i księcia Harry’ego

Poradniki Wideo · ubrania na szydełku

Szal robiony węzłami Salomona

Witajcie kochani! Zaglądam dzisiaj do Was z nowym filmikiem instruktażowym. Nie tak dawno pokazywałam Wam, jak zrobić na szydełku chustę węzłami Salomona. Była to więc forma trójkątna. Dzisiaj zabieramy się za szal, czyli formę prostokątną. Węzły Salomona wykonuje się tak samo, muszą one jedynie być troszkę inaczej połączone, tak aby cała robótka nabrała innego kształtu.… Continue reading Szal robiony węzłami Salomona

Na drutach

Mitenka – ocieplacz na nadgarstek

Witajcie kochani! Jak mija Wam słoneczna majówka?? U mnie zdecydowanie w plenerze – robimy małe zmiany w ogrodzie, posadziliśmy rododendrony wzdłuż parkanu i mam nadzieję, że kiedyś powstanie cała ściana przepięknych kwiatów 🙂 choć do tego momentu minie pewnie wiele lat … Żeby jednak nie było tak wesoło, ostatnio zaczęłam mieć kłopoty z prawym nadgarstkiem… Continue reading Mitenka – ocieplacz na nadgarstek

ubrania na szydełku

Chusta robiona węzłami Salomona

Cześć kochani! Już od jakiegoś czasu nosiłam się z zamiarem nagrania filmu, jak zrobić chustę węzłami Salomona.  Salomon jest bardzo popularny i trudno się dziwić, bo splot na prawdę wygląda pięknie, jest delikatny, ażurowy, a robótki szybko nam przybywa, więc i satysfakcja z naszego dzieła przychodzi szybko 🙂 Robiłam już w swoim czasie chustę Salomonem,… Continue reading Chusta robiona węzłami Salomona

Koce i kocyki na szydełku

Szydełkowy kocyk – w trakcie pracy

Witajcie kochani! Miałam ostatnio mały przestój z robótkami – chyba przesilenie wiosenne zrobiło swoje. Poza tym dużo czasu ostatnio spędzam na ogrodzie w którym po zimie jest masa rzeczy do zrobienia i ogarnięcia. To także nie wpływa dobrze na tempo dziergania i robienia postępów w robótkach, ale nie ma tak, że nic się nie dzieje… Continue reading Szydełkowy kocyk – w trakcie pracy

Dekoracje wielkanocne · Poradniki Wideo

Szydełkowy stojaczek na jajko

Cześć moi kochani! Święta Wielkiej Nocy coraz bliżej. Pokazałam Wam w tym roku na kanale, jak zrobić koszyczek z rozetek oraz szydełkowe ubranko na jajko. Dzisiaj chciałabym zaproponować Wam coś, co chodziło za mną już od dłuższego czasu. Coś, co ja nazwałam stojaczkiem na jajko, ale można też to określić jako podstawka na jajko czy… Continue reading Szydełkowy stojaczek na jajko