Duże serwety

Szydełkowa serweta Rubi

Cześć kochani!!!Dzisiaj wyjątkowy wpis, bo przedstawiam Wam coś, nad czym bardzo ostatnio pracowałam i coś, co już w trakcie dziergania, tak mnie zachwycało, że sama miałam niesamowitą radość z każdym zrobionym oczkiem, z każdym kolejnym splotem… no ale po kolei…••••••••••••••••••••••••••••••Przedstawiam Wam dzisiaj serwetę, która powstała w trakcie testów niesamowitego wzoru o nazwie Rubi, zaprojektowanego przez… Continue reading Szydełkowa serweta Rubi

Teraz dziergam

Nowy szydełkowy projekt

Cześć kochani!!!Początek tygodnia i początek nowego projektu szydełkowego! Na razie nie mogę Wam wiele o nim powiedzieć, bo jest w fazie testów, ale już wiem, że będzie pięknie! Bardzo strukturalnie, bardzo reliefowo i popcornowo! Co finalnie powstanie? Serweta. Serweta w stylu retro, w kolorze starego złota, w klimacie Ani z Zielonego Wzgórza. Bardzo bogata, bardzo… Continue reading Nowy szydełkowy projekt

ubrania na szydełku

Bluzeczka Tęczowe Marzenie

Cześć kochani!!! Ostatnio brałam udział w testach wzoru bluzeczki, która urzekła mnie swoim wyglądem i fasonem. Wzór stworzyła Karolina, która w internecie znana jest jako Pomysłowa Dobromirka. Kolorystyka przodu i tyłu bluzki jest jednolita, u mnie w kolorze gołębiego odcienia niebieskiego. Żeby jednak nie było zbyt nudno, zarówno przód, jak i tył mają bardzo ciekawą… Continue reading Bluzeczka Tęczowe Marzenie

ubrania na szydełku

Szydełkowa chusta – Barokko

Cześć kochani!!! Jeżeli tu do mnie zaglądacie, to wiecie, że uwielbiam dziergać chusty. Wiecie też, że moją ulubioną projektantką wzorów chust jest Karolina – Pomysłowa Dobromirka. Tak więc, nie zaskoczę Was dzisiejszym wpisem, bowiem pokażę i opowiem Wam w nim o najnowszej chuście Barokko do której wzór stworzyła właśnie Pomysłowa Dobromirka. Chusta Barokko, jak wszystkie… Continue reading Szydełkowa chusta – Barokko

Uncategorized

Chusta szydełkowa – Kamień Optymizmu

Cześć kochani!!! Przedstawiam Wam chustę, którą zrobiłam według wzoru zaprojektowanego przez Monikę z Zamotane Historie. Wzór nosi nazwę Kamień Optymizmu i wchodzi w skład całej kolekcji wzorów inspirowanych kamieniami szlachetnymi i minerałami. ******************** Chusta jest robiona od środka, a jej części są powtarzalne. Część spokojną, niemal gładką, z delikatnymi reliefami możemy dowolnie, naprzemiennie powtarzać z… Continue reading Chusta szydełkowa – Kamień Optymizmu

Podkładki pod kubki

Szydełkowe podstawki

Cześć kochani!!!Niedawno pokazywałam Wam przepiękną serwetę, którą zrobiłam według wzoru Sen nocy letniej stworzonego przez Pomyslowa Dobromirka. Tym razem chciałabym Wam się pochwalić kompletem szydełkowych podstawek w których wykorzystałam fragment wspomnianego wyżej wzoru. Użyłam akrylowej włoczki Mimozy w dwóch pastelowych kolorach: zielonym i żółtym, szydełko 3 mm.Wzór jest bardzo przyjemny w robocie, mega relaksujący. Można… Continue reading Szydełkowe podstawki

Opinie o włóczkach i kordonkach

Włóczka ombre

Cześć kochani!!!Dzisiaj post z serii: szydełkowe przydasie i niteczki.Na zdjęciu widzicie przepiękny motek Dobromirek o bajkowej nazwie: Mgła nad lasem. Na moją osobistą prośbę Pomyslowa Dobromirka dodała błyszczącą delikatnie niteczkę. Motek ma 1200 m, a dawca ostatniego koloru 250 m. To bawełna z akrylem, 3 niteczki plus rulex i aż 6 kolorów: od zieleni i… Continue reading Włóczka ombre

ubrania na szydełku

Szydełkowa bluzeczka

Cześć kochani!!! Jakiś czas temu pokazywałam Wam początek bluzeczki, którą zaczęłam dziergać według wzoru ”Zgredkowa Sasanka” autorstwa @ZamotaneNiteczki. Moja bluzeczka była w bardzo kobiecych kolorach z dodatkową błyszczącą niteczką. Jest już gotowa, ale czeka na zdjęcia. Zanim Wam się nią pochwalę, chciałam Wam pokazać coś innego. Mojej Mamie tak spodobała się bluzeczka, że zaczęłam dziergać… Continue reading Szydełkowa bluzeczka

Na drutach

Prosta chusta na drutach

Cześć kochani!!! Chociaż szydełko pozostanie moją największą miłością, to zawsze marzyłam o tym, aby nauczy się robić na drutach. Dzisiaj zaczęłam swoją pierwszą, taką na poważnie, robótkę na drucikach. Wszak marzenia trzeba spełniać, prawda?…………………………To co widzicie na zdjęciu to początek chusty. Wzór na „ prostą chustę na drutach” znalazłam na stronie Liloppi – jeśli chcielibyście… Continue reading Prosta chusta na drutach