Uncategorized

Szydełkowa chusta Perełka – podejście drugie

Cześć kochani! Znów wracam do Was podłuższej przerwie, mam nadzieję, że już tym razem na dobre 🙂 Wróciłam też do mojej cudownej chusty, która tyle na mnie czekała. Ale zacznijmy od początku. Chustę zaczęłam dziergać już jakiś czas temu. Zakupiłam przepiękny wzór „Perełka” autorstwa Julity Janickiej, chwyciłam wyjątkowej urody moteczek od Kolorowe włóczki, szydełko w… Continue reading Szydełkowa chusta Perełka – podejście drugie

Bieżniki na szydełku

Bieżnik szydełkowy w kolorach słońca

Cześć, moi drodzy! Chwilę mnie tu nie było, ale za to troszkę się u mnie działo 🙂 Sporo rzeczy powstało i nadal tworzy się na szydełku. Dzisiaj pokażę Wam bieżnik w kolorach słońca 🙂 Bieżnik powstał z dwóch kolorów włóczki YarnArt Begonia – ciemno i jasno żółtego. Środek bieżnika to bardzo przyjemny i prosty wzór,… Continue reading Bieżnik szydełkowy w kolorach słońca

ubrania na szydełku

Amelia – szydełkowa bluzeczka – cz.1

Cześć kochani!!! Najwyższa pora na nowy projekt na szydełku 🙂 Tym razem to dla mnie spore wyzwanie. Rzadko dziergam ubrania, figury modelki niestety nie mam, więc i trudno mi dopasować na siebie odpowiedni rozmiar itd. Teraz jednak wzór tak mnie zachwycił, że postanowiłam spróbować. Bluzeczka nosi śliczne imię: Amelia, a autorką wzoru jest Elżbieta Kozłowska,… Continue reading Amelia – szydełkowa bluzeczka – cz.1

Poradniki Wideo · ubrania na szydełku

Ażurowy szal na szydełku

Cześć kochani!!! Przychodzę dzisiaj do Was z nowym ukończonym projektem – tym razem jest to szydełkowy szal. Szale nie są dzisiaj tak popularne i modne jak chusty. Może właśnie dlatego warto mieć choć jeden w swoim dorobku i w swojej szafie 🙂 Szal nie musi być gruby i ciepły, może być delikatny, zwiewny i ażurowy… Continue reading Ażurowy szal na szydełku

Małe serwetki

Szydełkowa serwetka – wzór gwiazdkowy

Cześć, kochani! Dzisiaj coś niewielkiego i delikatnego. Poczyniłam ostatnio małą serwetkę z kordonka Maxi w kolorze groszkowym. Jednakże wzór jest tutaj dość niezwykły. Przypomina nieco gwiazdeczki i jest powtarzalny – to znaczy motyw wzoru możemy powtarzać w nieskończoność i zrobić robótkę takiej wielkości, jak tylko chcemy i nam pasuje. Wzór jest lekki, ażurowy i możemy… Continue reading Szydełkowa serwetka – wzór gwiazdkowy

ubrania na szydełku

Szydełkowa chusta – Perełka

Cześć kochani!!! Jeden projekt powoli już kończę, najwyższa pora zacząć kolejny, zwłaszcza, że piękne moteczki od Kolorowe Motki czekają i patrzą na mnie – a ja patrzę na nie 🙂 Jak widzicie na zdjęciu, wybór na pierwszy motek już padł – będzie słodki cukiereczek… Powstanie z niego niezwykła chusta. To dopiero pierwsze rzędy, ale już… Continue reading Szydełkowa chusta – Perełka

Szydełkowe różności

Tęcza do kwadratu

Cześć kochani! Dzisiaj troszkę inny wpis, bo dotyczący tematu, który jest dla mnie osobiście niezwykle ważny. Wiem też, że budzi sporo kontrowersji, choć akurat dla mnie jest oczywisty i mam w tej sprawie pogląd pewny, zdecydowany i niezachwiany. Mam tu na myśli osoby ze środowiska LGBT, ich walkę o tolerancje, równouprawnienie, szacunek… Mam wielu znajomych,… Continue reading Tęcza do kwadratu

Opinie o włóczkach i kordonkach

Kolorowe motki

Cześć kochani!!! Dzisiaj przychodzę się Wam pochwalić jakie dwie cudne perełki ostatnio do mnie dotarły. Chyba jak każda osoba szydełkująca, mam potężnego freaka na punkcie włóczek i niteczek, dlatego każda taka przesyłka sprawia mi ogrom radości!!! No a wczoraj paczuszka zawierała dwa, cudnej urody kłębuszki od Kolorowe Włóczki. Teraz troszkę więcej o nich szczegółów… Kłębuszek… Continue reading Kolorowe motki

Poradniki Wideo

Nowy film na YouTube!

Cześć, kochani! Piszecie do mnie z pytaniem o wzór chusty z poprzedniego wpisu. Dlatego spieszę Wam donieść, że na kanale Ania Crochetpl na YouTube pojawił się już filmik instruktażowy w którym krok po kroku pokazuję, jak taką chustę zrobić na szydełku. Filmik nie jest długi, ma około 30 minut i mam wielką nadzieję, że wszystko… Continue reading Nowy film na YouTube!

Poradniki Wideo · ubrania na szydełku

Prosta szydełkowa chusta

Witajcie kochani! Dzisiaj nadeszła pora na coś, nad czym ostatnio pracowałam i jestem z tego bardzo dumna 🙂 Otóż jest to szydełkowa chusta, ażurowa, delikatna, idealna na lato. Wzór jest bardzo prosty, tak naprawdę składa się jedynie z dwóch rodzajów splotów (plus pikotki na brzegu), dlatego świetnie się nadaje nawet dla osób, które dopiero zaczynają… Continue reading Prosta szydełkowa chusta