Dekoracje wielkanocne

Szydełkowe pisanki

Cześć kochani! Ostatni mój wpis dotyczył wielkanocnego koszyczka, tak więc dzisiaj pora na pisanki 3D. Wzór, który wykorzystałam, jest jednym z popularniejszych wśród rękodzielników, ale też jest tak dlatego, że pięknie on się prezentuje zarówno jako płaska połóweczka, jak koszulka na jajko 3D zszyta z dwóch połówek. Pomimo, ze wzorów na szydełkowe jajka jest sporo, ja co roku dziergam chociaż kilka pisanekwyglądających tak, jak widzicie na powyższym zdjęciu. Troszkę się tłumaczę, bo pod filmem na kanale ktoś napisał, że ciągle wszyscy pokazują jeden wzór szydełkowego ubranka na jajko – troszkę prawdy w tym jest 🙂 Ale nie mogłam go nie nagrać, bo wzór jest cudny i prosty przy okazji …

Kilka szczegółów technicznych: Kordonek to Kaja 15, którą kocham miłością wielką 😛 Można ją zakupić TUTAJ.

Szydełko dosyć cienkie, bo 1,25mm. Wkład akrylowy o wielkości 6cm na 8 cm. Bardzo ładnie szydełkowe ubranka prezentują się też na białym tle wkładu styropianowego. Ja ostatnio przepadłam jednak w akrylkach, a nie wykluczone, ze do styropianu kiedyś wrócę. Możecie też do takiego ubranka włożyć balonik, nadmuchać go, następnie wszystko zanurzyć w łudze i zostawić do wyschnięcia. Później wystarczy przekłuć balon i otrzymamy piękną ażurową pisankę.

Jeszcze na koniec chciałabym Was bardzo zaprosić do Pasart.pl – pisałam już o tym miejscu wielokrotnie. Oprócz przepiękniej kolekcji koralików i przydasi do wyrobu biżuterii, znajdziemy tam całkiem spory wachlarz cudownie wyglądających włóczek i kordonków. Polecam bardzo!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *