Szydełkowanie, robótki ręczne blog

Featured Stories
Kolorowy bieżnik z elementów Okrągła serweta na szydełku Biała serweta na szydełku

Kolorowy bieżnik z elementów

Uwielbiam ten bieżnik Nie tylko ze względu na kolorystykę, ale również za piękny wzór motywów i to, że przypomina mi coś na kształt kiltu. Poza tym szydełkowało się go wyjątkowo miło i łatwo. Przy okazji nauczyłam się oczek rakowych – to ten cieniutki czerwony brzeżek na około. Bieżnik robiłam od początku właśnie na to miejsce, […]

Okrągła serweta na szydełku

Jeszcze ciepła Wyszła spora, bo ma około 48 cm średnicy. Środek szydełkowałam Maxi w kolorze ecru, a ozdobny brzeg Maxi w kolorze delikatnej żółci. Szydełko 1,5 mm. Dziergało się bardzo przyjemnie, wzór dosyć prosty, no i bardzo ładnie prezentuje się na ciemnym tle. Cieszę się, że idealnie wpasowała się na mój stolik …

Biała serweta na szydełku

Uff Wczoraj skończyłam, na noc rozpięłam i dzisiaj mogę już Wam pokazać. Serweta zrobiona szydełkiem 1,25 mm z białego kordonka Muza 20. Średnica to około 40 cm. Schemat znaleziony w internecie.  Od pierwszego spojrzenia zakochałam się w nim bez pamięci. Serwetka wyszła cudnie, tak jak miała wyjść, bez żadnych problemów podczas szydełkowania – a wiem, […]

Szydełkowy humor

08 lipca 2014

Coś na uśmiech  

Czytaj całość

Wydziergany w Humor szydełkowy0 komentarzy

Oczka rakowe – video tutorial

07 lipca 2014

Pokazywałam wam ostatnio bieżnik z kolorowych elementów. Gdy go obrabiałam, pomyślałam, że fajnie by było zrobić jakiś wyjątkowy, delikatny, ale dekoracyjny brzeg. I tak przypomniałam sobie o oczkach rakowych. ścieg rakowy doskonale nadaje się właśnie do wykańczania robótek. Dlaczego rakowy? Otóż oczka  przerabia się nie od prawej strony do lewej – tak jak normalnie, ale […]

Czytaj całość

Wydziergany w Poradniki Wideo0 komentarzy

Kolorowy bieżnik z elementów

01 lipca 2014

Uwielbiam ten bieżnik Nie tylko ze względu na kolorystykę, ale również za piękny wzór motywów i to, że przypomina mi coś na kształt kiltu. Poza tym szydełkowało się go wyjątkowo miło i łatwo. Przy okazji nauczyłam się oczek rakowych – to ten cieniutki czerwony brzeżek na około. Bieżnik robiłam od początku właśnie na to miejsce, […]

Czytaj całość

Wydziergany w Bieżniki na szydełku, Motywy szydełkowe, TOP1 komentarz

Słupki krzyżowane – sposób 1 – video tutorial

24 czerwca 2014

Moi kochani, dzisiaj króciutko. Filmik z cyklu „Nauka splotów szydełkowych”. Tym razem wzięłam się za słupki krzyżowane – są dwa sposoby na ich wydzierganie.  Dzisiaj sposób pierwszy – według mnie najłatwiejszy, ale jednocześnie przyznam się, że wizualnie bardziej pasuje mi sposób drugi – który już niedługo. Na filmie zobaczycie jak wydziergać charakterystyczny „X” z dwóch […]

Czytaj całość

Wydziergany w Poradniki Wideo0 komentarzy

Serwetka na szydełku – video tutorial

16 czerwca 2014

Komplet tych serwetek robiłam już dwa razy. Wychodzą na prawdę ślicznie. Pomyślałam, że Ci z Was, którzy nie znają wzoru, może z niego skorzystają. Starałam się na filmie pokazać krok po kroku jak wyglądają kolejne sploty. Nowością są też angielskie napisy – od jakiegoś czasu dostaje maile, a i w komentarzach piszą osoby z zagranicy […]

Czytaj całość

Wydziergany w Poradniki Wideo5 komentarzy

Szydełkowy humor – ankieta

14 czerwca 2014

Co najbardziej lubisz robić w wakacje ?  Jasne, że szydełkować, tylko jak i gdzie ?  

Czytaj całość

Wydziergany w Humor szydełkowy, Uncategorized1 komentarz

Okrągła serweta na szydełku

13 czerwca 2014

Jeszcze ciepła Wyszła spora, bo ma około 48 cm średnicy. Środek szydełkowałam Maxi w kolorze ecru, a ozdobny brzeg Maxi w kolorze delikatnej żółci. Szydełko 1,5 mm. Dziergało się bardzo przyjemnie, wzór dosyć prosty, no i bardzo ładnie prezentuje się na ciemnym tle. Cieszę się, że idealnie wpasowała się na mój stolik …

Czytaj całość

Wydziergany w Duże serwety, TOP, Uncategorized2 komentarzy

Kordonek puppets – recenzja – video

11 czerwca 2014

Kordonek: Puppets 10 Eldorado Producent: Coats Skład: 100% merceryzowana bawełna Motek: 50 gram Długość: 265 metrów Druty: 2 – 2,5 Szydełko: 1,50 – 1,75 mm. Cena orientacyjna: 9, 10 zł; 9,60 zł Kordonek ten pojawił się na rynku w 2012 roku, tak więc jest stosunkowo nowy. Zaletą jego niewątpliwą jest duża gama kolorystyczna. Według producenta […]

Czytaj całość

Wydziergany w Opinie o włóczkach i kordonkach, Poradniki Wideo0 komentarzy

„Mollie potrafi” – recenzja – video

05 czerwca 2014

Moi kochani, trafiło dzisiaj w moje ręce czasopismo ‚Mollie potrafi” nr 3/2014r. Przypuszczam, że większości z was ta gazeta jest doskonale znana. Przyznam się, że również o niej słyszałam, ale wcześniej jej nie kupowałam, a dzisiaj w końcu mam. Przede wszystkim moją uwagę przykuła okładka na której pięknie prezentują się 2 szydełkowe buciki – modne […]

Czytaj całość

Wydziergany w Literatura o szydełkowaniu0 komentarzy

Element na szydełku – sześciobok – video

01 czerwca 2014

Moi drodzy, dzielę się kolejnym wzorem w którym zakochałam się bez pamięci. Jest to niewielki elemencik w kształcie sześcioboku -  dzierga się go niezwykle przyjemnie – ja wykorzystuję włóczkę classic i szydełko 1,90 mm.  W ten sposób powstaje dosyć gruby, kolorowy bieżnik na dłuuuugą komódkę w przedpokoju Przypomina mi nieco patchwork Jednak ten sam wzór […]

Czytaj całość

Wydziergany w Motywy szydełkowe, Poradniki Wideo0 komentarzy

YarnArt Gold – recenzja włóczki – video

29 maja 2014

Kolejna recenzja włóczki, którą bardzo lubię i często kupuję. YarnArt Gold z cudnie mieniącą się niteczką. Na filmie z bliska zobaczycie jak włoczka wygląda, dowiecie się kilku ciekawych faktów o niej i podstawowych danych. No i przede wszystkim usłyszycie co mam o niej do powiedzenia i dlaczego jest dla mnie taka świetna I tak jak […]

Czytaj całość

Wydziergany w Opinie o włóczkach i kordonkach, Poradniki Wideo0 komentarzy

Szydełkowy humor

28 maja 2014

Historia z dnia dzisiejszego, prawdziwa i świadcząca o tym, że ostatnio chyba zbyt dużo szydełkuję … Poszłam rano na pobliski targ zrobić zakupy. Staję przy jednym ze straganów i pytam: JA: Przepraszam, koperek jest? SPRZEDAWCA: Tak, jest koperek. JA: Świetnie. To poproszę dwa kłębuszki … Mina sprzedawcy bezcenna Moja mina .. yhm … Najwidoczniej szydełko […]

Czytaj całość

Wydziergany w Humor szydełkowy, Uncategorized0 komentarzy

Strona 1 z 40123456789101112...203040...Ostatnia »
G+

Newsletter

Zaloguj się facebookiem

Szydełkowe reklamy

Logowanie

Zaloguj się, aby mieć kontakt z innymi w Szydełkowanie, robótki ręczne blog:

Lista użytkowników

Dodaj do ulubionych

Szydełkowy Facebook