ubrania na szydełku

Chusta Magic Glass

chusta na szydełku

Cześć, kochani!!!

Chciałabym Wam się dzisiaj pochwalić przepiękną chustą, która ostatnio spadła mi z szydełka. Wzór do niej stworzyła Dagmara z bloga Skład Rękodzieła. Wzór jest bardzo prosty, a jednocześnie niezwykły, bo dużą rolę odgrywają tu półsłupki przedłużone. Po dwóch rzędach dzierga się właściwie z zamkniętymi oczami. Wykończona jest ozdobną bondiurą.

chusta na szydełku

Do zrobienia chusty wykorzystałam motek włóczki scheepjes whirl długości 1000 metrów. To motek w odcieniach błękitu z serii whirlów, które pojawiły się jako nowości jakiś czas temu – ombre 556 Mediterranean. Do tego zużyłam 1,5 motka włóczki whirlette w kolorze malinowym 859 Rose.

chusta na szydełku

Chusta wyszła dość spora 🙂 Jej najdłuższy bok ma 2 metry i 5 cm. Boki krótsze mają po 136 cm, a „wysokość” chusty to 82 cm. Wzór jest gęsty, przybywa go raczej powoli, ale tak jak już wspomniałam, dzierga się bardzo łatwo i przyjemnie. Polecam bardzo.

chusta na szydełku

Na koniec chciałam bardzo podziękować Dagmarze za udostępnienie mi wzoru i pozwolenie na jego przetestowanie. Nie przypuszczałam, że aż tak mnie wciągnie 🙂